Մեկնարկել Է «VivaTech 2024» միջազգային ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2024թ. մայիսի 22- 25-ը Ֆրանսիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Փարիզում կայանալիք Եվրոպայի ամենախոշոր տեխնոլոգիական միջոցառման՝ «VivaTech 2024» 8-րդ ամենամյա միջազգային ցուցահանդեսի մասնակցության հայտադիմումների ընդունման մասին:
Հայտադիմումների ընդունման վերջնաժամկետը մարտի 25-ն է։
Ցուցահանդեսին նախարարությունը մասնակցելու է «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» (ARMENIA) միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով հայկական ոլորտային ընկերություններին:
Ցուցահանդեսի թեմատիկ բաժինների, անցկացվող միջոցառումների, ինչպես նաև ստարտափ ընկերությունների համար նախատեսված մրցույթների վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվության համար անցնել հետևյալ հղումով:
Նախարարությունը հոգալու է ցուցահանդեսային տարածքի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ծախսերը։

Начался прием заявок на участие в международной выставке «VivaTech 2024»
Министерство высокотехнологической промышленности РА объявляет о приеме заявок на участие в 8-й ежегодной международной выставке «VivaTech 2024», которая пройдет 22-25 мая в Париже – в столице Французской Республики.
Заявки принимаются до 25 марта, 2024 года.
Министерство примет участие в выставке с объединенным павильоном «АРМЕНИЯ» представляя компаний сектора из Армении.
Более подробную информацию о тематических разделах выставки, проводимых мероприятиях, а также конкурсах для стартап-компаний можете найти по следующей ссылке.
Министерство будет покрывать расходы на аренду и строительству павильона, а также обеспечение входа на выставку. Остальные расходы (авиабилеты, проживание) покрываются выбранными компаниями.