Մեկնարկել Է «VivaTech 2024» միջազգային ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2024թ. մայիսի 22- 25-ը Ֆրանսիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Փարիզում կայանալիք Եվրոպայի ամենախոշոր տեխնոլոգիական միջոցառման՝ «VivaTech 2024» 8-րդ ամենամյա միջազգային ցուցահանդեսի մասնակցության հայտադիմումների ընդունման մասին:
Հայտադիմումների ընդունման վերջնաժամկետը մարտի 25-ն է։
Ցուցահանդեսին նախարարությունը մասնակցելու է «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» (ARMENIA) միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով հայկական ոլորտային ընկերություններին:
Ցուցահանդեսի թեմատիկ բաժինների, անցկացվող միջոցառումների, ինչպես նաև ստարտափ ընկերությունների համար նախատեսված մրցույթների վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվության համար անցնել հետևյալ հղումով:
Նախարարությունը հոգալու է ցուցահանդեսային տարածքի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ծախսերը։

Acceptance of applications for participation in the international exhibition "VivaTech 2024" has started
Ministry of High-Tech Industry of the RA announces the start of acceptance of applications for participation in the 8th annual international exhibition "VivaTech 2024", the largest technological event in Europe to be held on May 22-25 in Paris, the Republic of France.
The deadline for applications is March 25, 2024.
Ministry of High-Tech Industry will participate in the exhibition with the joint “ARMENIA” pavilion, presenting Armenian companies of the sector.
For more detailed information on the thematic sections of the exhibition, events to be held, as well as competitions for startup companies, please visit the following link.
The Ministry will cover the costs of renting the exhibition space, construction and entry to the exhibition. Other expenses (airplane tickets, accommodation) should be covered by the selected companies.