«ՎԻՎԱ ԹԵՔՆՈԼՈՋԻ 2025» (VIVA TECHNOLOGY 2025) տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունումը մեկնարկել է
- Հրապարակվել է՝ 17/01/2025
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2025 թվականի հունիսի 11-ից 14-ը Ֆրանսիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Փարիզում կայանալիք «Վիվա Թեքնոլոջի 2025» (VIVA TECHNOLOGY 2025) միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Ցուցահանդեսը Եվրոպայի ամենախոշոր տեխնոլոգիական և ստարտափ միջոցառումներից մեկն է, որն ամեն տարի միավորում է ստարտափներին, տեխնոլոգիական ոլորտի առաջատարներին, ներդրողներին աշխարհի տարբեր երկրներից: Ցուցահանդեսի հիմնական առանձնահատկություններից են՝ ստարտափների ցուցադրությունները (որտեղ զարգացող ընկերությունները ներկայացնում են իրենց նորարարությունները), գլոբալ տեխնոլոգիական արդյունաբերության առաջատարների ելույթները, նորագույն տեխնոլոգիական նորարարություններով ցուցասրահները, ցանցային հնարավորությունները ստարտափների, ներդրողների և կազմակերպությունների միջև։ Միջոցառումը սովորաբար ընդգրկում է տեխնոլոգիական տարբեր ոլորտներ, ներառյալ՝ արհեստական բանականություն, իրերի ինտերնետ (IoT), կանաչ տեխնոլոգիաներ և կայունություն, թվային փոխակերպում, ռոբոտաշինություն։
Հաշվի առնելով միջոցառման մասշտաբայնությունը, ինչպես նաև նախորդ տարիների մասնակցության հաջողված փորձը՝ Նախարարությունը նախատեսում է միջոցառմանը ներկայանալ հայկական ոլորտային կազմակերպությունների հետ միասնական «ARMENIA» տաղավարով՝ ներկայացնելով նրանց կողմից առաջարկվող արտադրանքն ու լուծումները:
Մասնակցության հայտն անհրաժեշտ է լրացնել մինչև 2025 թվականի փետրվարի 17-ը հետևյալ հղումով:
Նախարարությունը հոգալու է ցուցահանդեսային տարածքի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ծախսերը։ Մնացած ծախսերը (ավիատոմսեր, կեցություն) հոգալու են ընտրված կազմակերպությունները։

The Acceptance of Applications for Participation in the International Technology Exhibition \"VIVA TECHNOLOGY 2025\" has Started
The Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia announces the launch of the application process for participation in VIVA TECHNOLOGY 2025, an international tech expo to be held in Paris, France, from June 11 to 14, 2025.
As one of the largest technology and startup events in Europe, the exhibition annually brings together startups, technology leaders, and investors from around the world. Key features of the event include startup presentations (where emerging companies showcase their innovations), speeches by global technology industry leaders, exhibition halls displaying the latest technological advancements, and networking opportunities for startups, investors, and organizations. The event covers various technological fields, including artificial intelligence, the Internet of Things (IoT), green technologies and sustainability, digital transformation, and robotics.
Given the scale of the event and the successful experience of participation in previous years, the Ministry plans to take part with a joint "ARMENIA" pavilion, featuring Armenian sector-related organizations and presenting their products and solutions. Applications for participation must be submitted by February 17, 2025, via the following link.
The Ministry will cover the costs of renting the exhibition space, construction, and access to the exhibition. All remaining expenses (airfare, accommodation) will be the responsibility of the selected organizations. For more details about the exhibition, please visit the event’s official website.