Հատուկ բացիկ՝ նվիրված Ֆիլատելիստական ցուցահանդեսին. նախարար Մխիթար Հայրապետյանը մասնակցել է մարման արարողությանը
- Հրապարակվել է՝ 18/11/2024
Ալեքսանդր Թամանյանի անվան ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտում «Փոստի պատմությանը նվիրված ֆիլատելիստական ցուցահանդես»-ի շրջանակում նոյեմբերի 18-ին մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել Ֆիլատելիստական ցուցահանդեսին նվիրված հատուկ դրոշմակով բացիկ:
Միջոցառմանը, որը կազմակերպվել է Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի կողմից, մասնակցել է նաև ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը:
Բացիկի մարումն իրականացրել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Արման Աբրահամյանը, Ալեքսանդր Թամանյանի անվան ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Զարուհի Հայրապետյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Բացիկի մարման արարողությունից հետո պաշտոնյաները ծանոթացել են ցուցահանդեսում ներկայացված նամականիշների, ծրարների հավաքածուներին։
Բացիկի աջ հատվածում պատկերված է Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի լոգոտիպը, իսկ բացիկի ձախ հատվածում առկա են «ՖԻԼԱՏԵԼԻՍՏԱԿԱՆ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍ», «ԵՐԵՎԱՆ 2024» և «ՓՈՍՏԻ ՊԱՏՄՈՒԹՅՈՒՆ» գրառումները՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով: Բացիկի վրա նաև պատկերված է Փոստի պատմությանը նվիրված ֆիլատելիստական ցուցահանդեսի լոգոտիպը:

On November 18, as part of the "Philatelic Exhibition Dedicated to the History of the Post" held at the National Museum-Institute of Architecture after Alexander Tamanyan, a special postcard commemorating the exhibition was officially cancelled and circulated.
The event, organized by the Armenian Philatelists Association, was attended by Mkhitar Hayrapetyan, Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia.
The postcard cancellation was carried out by Arayik Harutyunyan, Chief of Staff to the Prime Minister of the Republic of Armenia; Mkhitar Hayrapetyan, Minister of High-Tech Industry; Arman Abrahamyan, Acting Chief Executive Officer of “Haypost” CJSC; Zaruhi Hayrapetyan, Director of the National Museum-Institute of Architecture after Alexander Tamanyan; and Hovik Musayelyan, President of the Armenian Philatelists Association.
Following the redemption ceremony, the officials toured the exhibition to view the collections of stamps and envelopes on display. The design of the postcard features the logo of the Armenian Association of Philatelists on the right side, while the left side includes the inscriptions “PHILATELIC EXHIBITION,” “YEREVAN 2024,” and “HISTORY OF POST” in both Armenian and English. Additionally, it showcases the logo of the Philatelic Exhibition dedicated to the History of the Post.