Նախարար Մխիթար Հայրապետյանը մասնակցել է «Սևան ստարտափ սամիթ 2024»-ի փակման արարողությանը
Արդեն 7 օր Սևանա լճի ափին անցկացվող «Սևան ստարտափ սամիթ 2024»֊ը համախմբվել էր ներդրողների, մենթորների, պանելային քննարկումների, սեմինարների, ժամանցային միջոցառումների շուրջ՝ նպատակ ունենալով զարգացնել Հայաստանի ստարտափ էկոհամակարգը:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը` նախարարի տեղակալներ Ռուբեն Սիմոնյանի և Գևորգ Մելիքսեթյանի ուղեկցությամբ մասնակցել են այս ոչ ֆորմալ բիզնես ֆորումին: Ներկա են գտնվել նաև Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության կոնֆերանսին, որտեղ ծանոթացել են համայնքի ընտանիքին միացած նոր ընկերությունների գործունեությանը: Մխիթար Հայրապետյանը քննարկումներ է ունեցել ԱՏՁՄ-ի տնօրեն Սարգիս Կարապետյանի հետ:
Ոչ ֆորմալ հանդիպումները շարունակվել են ՏՏ համայնքի, ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկվել են պետություն-մասնավոր համագործակցության հարցերը: ՀՀ ԲՏԱ նախարարը հույս է հայտնել, որ ոլորտի նորարարական ոգին առաջ է մղելու ոչ միայն Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության ոլորտը, այլև ողջ տնտեսությունը։

Minister Mkhitar Hayrapetyan attends the official closing of Sevan Startup Summit 2024
For already 7 days Sevan Startup Summit 2024 is held by the Lake Sevan. The Summit united investors, mentors, panel discussions, seminars, and entertainment activities with the goal to develop Armenia's startup ecosystem.
The RA Minister of High-Tech Industry Mkhitar Hayrapetyan along with Deputy Ministers Ruben Simonyan and Gevorg Meliksetyan attended the informal business forum in Sevan. They also participated in the conference initiated by the Union of Advanced Technology Enterprises, during which they gained insight into the activities of the companies emerging in the ecosystem community. Mkhitar Hayrapetyan exchanged views with Sargis Karapetyan CEO of UETE.
Informal meetings progressed with IT community, company executives, during which the interlocutors discussed the issues related to public-private partnership. The MHTI Minister expressed optimism that the innovative spirit of the sector will foster not only the Armenian high-tech industry but also the overall economy.