Plug and Play միջազգային աքսելերատորը Հայաստանում կիրականացնի «Ինկուբացիոն ծրագիր». մեկնարկել է հայտերի ընդունման փուլը
- Հրապարակվել է՝ 02/09/2025
Մեկնարկել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության և միջազգային հեղինակավոր Plug and Play Tech Center աքսելերատորի հետ իրականացվող «Ինկուբացիոն ծրագրի» մասնակցության հայտերի ընդունման փուլը:
Ծրագրի մեկնարկը նախատեսվում է հոկտեմբերին, որը կանցկացվի առկա ձևաչափով՝ շաբաթական երեք օր և կտևի չորս ամիս։
Առաջիկա ամիսների ընթացքում մասնակից ընկերությունները կստանան խորհրդատվություն, բիզնեսի և կարողությունների զարգացման աջակցություն, գործարար կապեր հաստատելու հնարավորություն, ինչպես նաև նորարարության խթանում և անհատական մենթորություն:
Ծրագրի ընթացքում Հայաստան են ժամանելու տարբեր երկրների բարձր որակավորում ունեցող 40-ից ավելի մասնագետներ, ովքեր անհատապես աշխատելու են մասնակիցների հետ:
Դիմել կարող են այն թիմերն ու ստարտափները, որոնք ունեն նորարարական գաղափարներ և ցանկանում են մուտք գործել շուկա:

Plug and Play International Accelerator to Implement \"Incubation Program\" in Armenia: Application Period Begins
The application phase for the “Incubation Program,” implemented in cooperation with the Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia and the internationally renowned Plug and Play Tech Center accelerator, has begun.
The program is scheduled to launch in October and will be held in a one-to-one format, three days a week, over the course of four months.
Throughout the program, participating companies will receive consulting, business and capacity development support, opportunities to establish business connections, as well as innovation promotion and individual mentoring.
During the program, over 40 highly qualified specialists from various countries will arrive in Armenia to work individually with the participants.
Teams and startups with innovative ideas and a desire to enter the market are encouraged to apply.
The application deadline is September 30.
For more details and application procedures, please follow the link: https://www.plugandplaytechcenter.com/locations/yerevan