Նախարարի առաջին տեղակալն ընդունել է Սլովակիայի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը մայիսի 22-ին ընդունել է Սլովակիայի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Պետեր Գերհարտին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում Սլովակիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Միրոսլավ Հացեկը:
Ողջունելով գործընկերոջը՝ նախարարի առաջին տեղակալը նշել է, որ նախարարությունում արդեն իսկ ուրվագծվել են բարձր տեխնոլոգիական ոլորտում հայ-սլովակական երկկողմ համագործակցության հնարավոր ուղղությունները: Գ․ Մանթաշյանը կարևորել է Սլովակիայի հետ հարաբերությունների զարգացումը՝ նաև որպես Եվրամիության անդամ պետության և ընդգծել է հայկական կողմի պատրաստակամությունը՝ բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու Հայաստանում սլովակ գործարարների ներդրումների ներգրավման և բիզնես գործունեության իրականացման համար:
Սլովակիայի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Պետեր Գերհարտն իր հերթին նշել է, որ իր այցելությունը լավ հնարավորություն է Հայաստանի և Սլովակիայի միջև արդյունավետ համագործակցություն ձևավորելու համար:
Հանդիպման արդյունքներով կողմերը պայմանավորվել են ավելի հստակ ձևակերպել քննարկված ոլորտներում առկա խնդիրները՝ հետագա փոխգործակցությունն ավելի առարկայական հիմքերի վրա դնելու նպատակով:

Первый заместитель министра Манташян принял заместителя министра экономики Словацкой Республики
22 мая первый заместитель министра высокотехнологической промышленности Республики Армения Геворг Манташян принял заместителя министра экономики Словацкой Республики Петера Герхарта.
Во встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Словацкой Республики в Армении Мирослав Хацек.
Приветствуя своего коллегу, первый замминистра отметил, что Министерство высокотехнологической промышленности Армении уже наметило возможные направления двустороннего армяно-словацкого сотрудничества в сфере высоких технологий. Г. Манташян отметил важность развития отношений со Словакией, в том числе как с государством-членом Европейского Союза, и подчеркнул готовность армянской стороны создать благоприятные условия для привлечения инвестиций и ведения бизнес-деятельности словацких предпринимателей в Армении.
Заместитель министра экономики Словацкой Республики Петер Герхарт, в свою очередь, отметил, что его визит является хорошей возможностью для формирования эффективного сотрудничества между Арменией и Словакией.
По итогам встречи стороны договорились более четко сформулировать имеющиеся проблемы по обсуждаемым направлениям, чтобы поставить дальнейшее сотрудничество на более предметную основу.