Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն ընդունել է Հնդկաստանի նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հունիսի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային:
Նախարարը ողջունել է հյուրին և շնորհավորել նրան դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ռոբերտ Խաչատրյանը ներկայացրել է դեսպանին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության գործունեության հիմնական ուղղությունները, նախարարության կողմից իրականացված և առաջիկայում սպասվող միջոցառումները, բարձր տեխնոլոգիական ոլորտում հայ-հնդկական համագործակցության ընդհանուր օրակարգը:
Դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան նշել է, որ կցանկանար ավելի շատ տեղեկություններ ստանալ նախարարի կողմից ներկայացված նախաձեռնությունների մասին:
Կողմերը նաև քննարկել են հունիսի 12-13-ին Հնդկաստանում կայանալիք «Global Digital Public Infrastructure Summit» գագաթնաժողովին Հայաստանի մասնակցության ձևաչափը:

Министр Роберт Хачатрян принял новоназначенного посла Индии
Министр высокотехнологической промышленности РА Роберт Хачатрян 6 июня принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Индия в Республике Армения Нилакши Саха Синху.
Министр приветствовал и поздравил новоназначенного посла со вступлением на должность.
Роберт Хачатрян представил послу основные направления деятельности Министерства высокотехнологической промышленности РА, меры, реализуемые министерством и ожидаемые в ближайшем будущем, общую повестку армяно-индийского сотрудничества в сфере высоких технологий.
Посол Нилакши Саха Синха заявила, что хотела бы получить больше информации об инициативах, представленных министром.
Стороны также обсудили формат участия Армении в «Global Digital Public Infrastructure Summit», который пройдет в Индии 12-13 июня.