Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն ընդունել է Հնդկաստանի նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հունիսի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային:
Նախարարը ողջունել է հյուրին և շնորհավորել նրան դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ռոբերտ Խաչատրյանը ներկայացրել է դեսպանին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության գործունեության հիմնական ուղղությունները, նախարարության կողմից իրականացված և առաջիկայում սպասվող միջոցառումները, բարձր տեխնոլոգիական ոլորտում հայ-հնդկական համագործակցության ընդհանուր օրակարգը:
Դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան նշել է, որ կցանկանար ավելի շատ տեղեկություններ ստանալ նախարարի կողմից ներկայացված նախաձեռնությունների մասին:
Կողմերը նաև քննարկել են հունիսի 12-13-ին Հնդկաստանում կայանալիք «Global Digital Public Infrastructure Summit» գագաթնաժողովին Հայաստանի մասնակցության ձևաչափը:

Minister Robert Khachatryan received the newly appointed Ambassador of India
On June 6, Robert Khachatryan, the Minister of High-Tech Industry of the RA received Nilakshi Saha Sinha, the newly-appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to the Republic of Armenia.
The Minister welcomed the guest and congratulated her on assuming the position of Ambassador. Robert Khachatryan presented to the Ambassador the main directions of the activities of the RA Ministry of High-Tech Industry, the implemented and upcoming events of the Ministry, the general agenda of Armenian-Indian cooperation in the field of high technologies.
Ambassador Nilakshi Saha Sinha mentioned that she would like to get more information on the initiatives presented by the Minister.
The parties also discussed the format of Armenia’s participation in the “Global Digital Public Infrastructure Summit”, which will be held in India on June 12-13.