Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն այցելել է «ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերություն
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը նոյեմբերի 8-ին այցելել է «ՍոֆթԿոնստրակտ» տեխնոլոգիական ընկերություն։
Նախարարն ընկերության համահիմնադիր Վիգեն Բադալյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել ընկերության մասնաշենքում, այդ թվում նաև այցելել է Fastbank-ի, Ucraft-ի, Hoory-ի, Creedrooms-ի, Fast Media-ի գրասենյակներ, ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին, բիզնես գործունեությանը, քննարկել նորարարական տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծմանը և դրանց ՏՏ անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։
Շրջայցից հետո շնորհանդեսի ձևաչափով նախարարին է ներկայացվել «ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերության ընդհանուր հայեցակարգը, նշվել է, որ ընկերության 50-ից ավելի պրոդուկտները մշտապես զարգանում են նորագույն տեխնոլոգիական լուծումներով:
Ընկերության տեխնիկական գծով ղեկավար Վահագն Մկրտչյանը ներկայացրել է ՏՏ անվտանգության զարգացման միտումները, կիբեռանվտանգության ոլորտում ընկերությունների կողմից ձեռնարկվող քայլերը։ Քննարկվել են կիբեռգրոհների հիմնական թիրախները և դրանց դեմ պայքարի տեղական լուծումները, որոնց հիմքում հսկայական տվյալների վերլուծությունն օպտիմալացնող մեքենայական ուսուցման ալգորիթմերն են։ Անդրադարձ է եղել նաև վստահելի ու անվտանգ թվային էկոհամակարգի ստեղծման գործում կառավարության դերին, որը կենսական նշանակություն ունի ՏՏ անվտանգության համար։
«ՍոֆթԿոնստրակտ»-ն ու դրա հետ փոխկապակցված ընկերությունները տեխնոլոգիական մատակարարներ են՝ շուրջ 7000 ստեղծագործ մասնագետներով, ավելի քան 10 ապրանքանիշով և 16 ներկայացուցչական գրասենյակներով՝ 5 մայրցամաքներում։
Ընկերությունները գործում են ծրագրային ապահովման մշակման, ֆինանսական ծառայությունների, դիզայնի, ՏՏ անվտանգության և այլ ոլորտներում։

On November 8, Minister of High-Tech Industry of the RA Robert Khachatryan visited “SoftConstruct” tech company.
The Minister, accompanied by the company’s co-founder Vigen Badalyan, toured the company’s building, including the offices of Fastbank, Ucraft, Hoory, Creedrooms, Fast Media, got acquainted with the ongoing works, business activities, discussed issues related to the creation of innovative technological solutions and their IT security.
After the tour, the general concept of the “SoftConstruct” company was presented to the Minister, it was noted that more than 50 products of the company are constantly developing with the latest technological solutions.
Vahagn Mkrtchyan, the company’s technical manager, presented the IT security development trends, the steps taken by companies in the field of cyber security. The main targets of cyberattacks and local solutions to combat them were discussed, based on machine learning algorithms optimizing the analysis of huge data. The government’s role in creating a reliable and safe digital ecosystem, which is vital for IT security, was also addressed.
“SoftConstruct” and its affiliates are technology providers with over 7,000 creative professionals, more than 10 brands and 16 representative offices on 5 continents.
The companies operate in software development, financial services, design, IT security and other fields.