Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն այցելել է «ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերություն
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը նոյեմբերի 8-ին այցելել է «ՍոֆթԿոնստրակտ» տեխնոլոգիական ընկերություն։
Նախարարն ընկերության համահիմնադիր Վիգեն Բադալյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել ընկերության մասնաշենքում, այդ թվում նաև այցելել է Fastbank-ի, Ucraft-ի, Hoory-ի, Creedrooms-ի, Fast Media-ի գրասենյակներ, ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին, բիզնես գործունեությանը, քննարկել նորարարական տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծմանը և դրանց ՏՏ անվտանգությանը վերաբերող հարցեր։
Շրջայցից հետո շնորհանդեսի ձևաչափով նախարարին է ներկայացվել «ՍոֆթԿոնստրակտ» ընկերության ընդհանուր հայեցակարգը, նշվել է, որ ընկերության 50-ից ավելի պրոդուկտները մշտապես զարգանում են նորագույն տեխնոլոգիական լուծումներով:
Ընկերության տեխնիկական գծով ղեկավար Վահագն Մկրտչյանը ներկայացրել է ՏՏ անվտանգության զարգացման միտումները, կիբեռանվտանգության ոլորտում ընկերությունների կողմից ձեռնարկվող քայլերը։ Քննարկվել են կիբեռգրոհների հիմնական թիրախները և դրանց դեմ պայքարի տեղական լուծումները, որոնց հիմքում հսկայական տվյալների վերլուծությունն օպտիմալացնող մեքենայական ուսուցման ալգորիթմերն են։ Անդրադարձ է եղել նաև վստահելի ու անվտանգ թվային էկոհամակարգի ստեղծման գործում կառավարության դերին, որը կենսական նշանակություն ունի ՏՏ անվտանգության համար։
«ՍոֆթԿոնստրակտ»-ն ու դրա հետ փոխկապակցված ընկերությունները տեխնոլոգիական մատակարարներ են՝ շուրջ 7000 ստեղծագործ մասնագետներով, ավելի քան 10 ապրանքանիշով և 16 ներկայացուցչական գրասենյակներով՝ 5 մայրցամաքներում։
Ընկերությունները գործում են ծրագրային ապահովման մշակման, ֆինանսական ծառայությունների, դիզայնի, ՏՏ անվտանգության և այլ ոլորտներում։

Министр Роберт Хачатрян посетил компанию «SoftConstruct»
8 ноября министр высокотехнологической промышленности РА Роберт Хачатрян посетил технологическую компанию «SoftConstruct».
Министр в сопровождении соучредителя компании Вигена Бадаляна осмотрел здание компании, в том числе офисы Fastbank, Ucraft, Hoory, Creedrooms, Fast Media, ознакомился с проводимыми работами, деятельностью бизнеса, обсудил вопросы, связанные с созданием инновационных технологических решений и их ИТ-безопасностью.
После экскурсии министру в формате презентации была представлена общая концепция компании «SoftConstruct», было отмечено, что более 50 продуктов компании постоянно развиваются с использованием новейших технологических решений.
Технический менеджер компании Ваагн Мкртчян представил тенденции развития ИТ-безопасности, шаги, предпринимаемые компаниями в сфере кибербезопасности. Обсуждались основные цели кибератак и локальные решения по борьбе с ними, основанные на алгоритмах машинного обучения, оптимизирующих анализ огромных данных. Также была рассмотрена роль правительства в создании надежной и безопасной цифровой экосистемы, которая имеет жизненно важное значение для ИТ-безопасности.
«SoftConstruct» и взаимосвязанные с нею компании — поставщики технологий, объединяющие более 7000 креативных специалистов, более 10 брендов и 16 представительств на 5 континентах.
Компании работают в сфере разработки программного обеспечения, финансовых услуг, дизайна, ИТ-безопасности и других областях.