Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն այցելել է «Սիներջի Ինթերնեյշնլ Սիսթեմզ» ընկերություն
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն այցելել է «Սիներջի Ինթերնեյշնլ Սիսթեմզ» ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղ:
Ռոբերտ Խաչատրյանը հիմնադիր նախագահ Աշոտ Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել ընկերության մասնաշենքում, զրուցել աշխատակիցների հետ, ծանոթացել ենթակառուցվածքներին և իրականացվող աշխատանքներին:
Շրջայցից հետո տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում, որի ընթացքում նախարարին է ներկայացվել իրականացվող նախագծերը և գործունեության ընդհանուր աշխարհագրությունը։
Նախարարը Ռոբերտ Խաչատրյանը բարձր է գնահատել ընկերության գործունեությունը՝ նշելով, որ տպավորված է «Սիներջի Ինթերնեյշնլ Սիսթեմզ»-ի ենթակառուցվածքներով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված մի շարք նախագծեր և գաղափարներ, որոնց իրականացումը կնպաստի գիտելիքահեն տնտեսության զարգացմանը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայրենակիցների աշխատանքի տեղավորմանը և առաջնային այլ խնդիրների լուծմանն առնչվող հարցերին:
«Սիներջի Ինթերնեյշնլ Սիսթեմզ» ընկերությունը գործում է 26 տարի: Ընկերությունը գրասենյակներ ունի Հայաստանում, ԱՄՆ-ում, Նիդերլանդներում, Ռուանդայում և Ուկրաինայում: Գլխամասային գրասենյակը Վաշինգտոնում է, իսկ ամենամեծ գրասենյակը՝ Երևանում: Գործունեության ընթացքում ընկերությունն իրականացրել է ավելի քան 300 նախագիծ, այդ թվում՝ էլեկտրոնային կառավարման համակարգերի ստեղծումը, որոնք ներդրվել են աշխարհի տասնյակ երկրների պետական կառավարման մարմիններում:

Министр Роберт Хачатрян посетил компанию «Synergy International Systems»
Министр высокотехнологической промышленности РА посетил армянский филиал компании «Synergy International Systems».
Роберт Хачатрян в сопровождении президента-учредителя Ашота Ованнисяна осмотрел здание компании, побеседовал с сотрудниками, ознакомился с инфраструктурой и проводимыми работами.
После экскурсии состоялось рабочее обсуждение, в ходе которой министру были представлены реализованные проекты и общая география деятельности компании.
Министр Роберт Хачатрян высоко оценил деятельность компании, отметив, что впечатлен инфраструктурой «Synergy International Systems».
В ходе встречи был обсужден ряд проектов и идей, направленных на укрепление сотрудничества между государством и частным сектором, реализация которых будет способствовать развитию экономики, основанной на знаниях.
Были затронуты также вопросы, связанные с трудоустройством и решением других первоочередных проблем вынужденных переселенцов из Нагорного Карабаха.
Компания «Synergy International Systems» осуществляет деятельность в сфере программного обеспечения и консалтинга уже 26 лет. Компания имеет офисы в Армении, США, Нидерландах, Руанде и Украине. Главный офис находится в Вашингтоне, а крупнейший офис — в Ереване. За время своей деятельности компания реализовала более 300 проектов, в том числе по созданию электронных систем управления, которые внедрены в органах государственного управления десятков стран мира.