Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն այցելել է «Սիներջի Ինթերնեյշնլ Սիսթեմզ» ընկերություն
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն այցելել է «Սիներջի Ինթերնեյշնլ Սիսթեմզ» ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղ:
Ռոբերտ Խաչատրյանը հիմնադիր նախագահ Աշոտ Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել ընկերության մասնաշենքում, զրուցել աշխատակիցների հետ, ծանոթացել ենթակառուցվածքներին և իրականացվող աշխատանքներին:
Շրջայցից հետո տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում, որի ընթացքում նախարարին է ներկայացվել իրականացվող նախագծերը և գործունեության ընդհանուր աշխարհագրությունը։
Նախարարը Ռոբերտ Խաչատրյանը բարձր է գնահատել ընկերության գործունեությունը՝ նշելով, որ տպավորված է «Սիներջի Ինթերնեյշնլ Սիսթեմզ»-ի ենթակառուցվածքներով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված մի շարք նախագծեր և գաղափարներ, որոնց իրականացումը կնպաստի գիտելիքահեն տնտեսության զարգացմանը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայրենակիցների աշխատանքի տեղավորմանը և առաջնային այլ խնդիրների լուծմանն առնչվող հարցերին:
«Սիներջի Ինթերնեյշնլ Սիսթեմզ» ընկերությունը գործում է 26 տարի: Ընկերությունը գրասենյակներ ունի Հայաստանում, ԱՄՆ-ում, Նիդերլանդներում, Ռուանդայում և Ուկրաինայում: Գլխամասային գրասենյակը Վաշինգտոնում է, իսկ ամենամեծ գրասենյակը՝ Երևանում: Գործունեության ընթացքում ընկերությունն իրականացրել է ավելի քան 300 նախագիծ, այդ թվում՝ էլեկտրոնային կառավարման համակարգերի ստեղծումը, որոնք ներդրվել են աշխարհի տասնյակ երկրների պետական կառավարման մարմիններում:

Minister of High-Tech Industry of the RA Robert Khachatryan visited the Armenian branch of “Synergy International Systems” company.
Robert Khachatryan, accompanied by the founder and Chief Executive Officer of “Synergy” Ashot Hovhannisyan, toured the company’s building, talked with the employees, got acquainted with the infrastructure and the ongoing works.
After the tour, a working discussion took place, during which the Minister was presented with the implemented projects and the geography of the company’s global activity.
Minister Robert Khachatryan highly appreciated the activity of the company, noting that he was impressed by the infrastructure of “Synergy”.
During the meeting, a number of projects and ideas aimed at strengthening the state-private sector cooperation were discussed, the implementation of which will contribute to the development of the knowledge-based economy.
The parties also discussed the issues related to employment and solving other primary problems of forcibly displaced compatriots from Nagorno Karabakh.
Synergy International Systems, Inc. (“Synergy”) is a software company which has been operating for 26 years. The company has offices in Armenia, USA, Netherlands, Rwanda and Ukraine. The headquarters is in Washington, D.C., and the largest office is in Yerevan. During its activity, the company has implemented more than 300 projects, including the creation of electronic management systems, which have been provided to government agencies of dozens of countries around the world.