Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինի հետ
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը օգոստոսի 7-ին ընդունել է Եվրոպական Միության (ԵՄ) պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում։
Նախարարը ողջունել է դեսպանին, շնորհակալություն հայտնել համատեղ աշխատանքի համար, հաջողություն մաղթել հետագա գործունեությունում։
Հանդիպման ընթացքում ևս մեկ անգամ ընդգծվել է ԵՄ-Հայաստան համագործակցության բազմամյա փորձի ու ձևավորված գործընկերային փոխհարաբերությունների կարևորությունը, քննարկվել է բարձր տեխնոլոգիական ոլորտում ԵՄ աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերի ընթացքը։
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել EU4Business Տեխնոլոգիաների զարգացում (Technology Development), Արևելյան գործընկերության EU4Digital & Cybersecurity initiatives ծրագրերի շրջանակներում իրականացվող աշխատանքներին, դրանց շարունակականությանը, նոր ծրագրերի հնարավորություններին առնչվող մի շարք հարցերին։
Ռոբերտ Խաչատրյանը ներկայացրել է հեռահաղորդակցության, թվայնացման, կիբեռանվտանգության ուղղությամբ նախարարության կողմից իրականացվող աշխատանքներն ու օրենսդրական նախաձեռնությունները:
Հանդիպման ավարտին նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը մեկ անգամ ևս շնորհակալություն է հայտնել Անդրեա Վիկտորինին համատեղ աշխատանքի համար և հույս հայտնել, որ դեսպանը Հայաստանից կմեկնի լավ հիշողություններով։

Minister Robert Khachatryan had a farewell meeting with the EU Ambassador Andrea Wiktorin
On August 7, Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia Robert Khachatryan received the Head of the Delegation of the European Union (EU) to the Republic of Armenia, Ambassador Andrea Wiktorin, who is completing her diplomatic mission in Armenia.
Minister Khachatryan welcomed the EU Ambassador, thanked her for the joint work, and wished her good luck in her future activities.
During the meeting, the importance of the long-term experience of EU-Armenia cooperation and formed partnership relationships was emphasized once again, the progress of the projects implemented with the support of the EU in the high-tech sector was discussed.
More specifically, the parties discussed the works carried out within the framework of EU4Business Technology Development, Eastern Partnership EU4Digital & Cybersecurity initiatives programs, their continuity, and a number of issues related to the possibilities of new programs.
Robert Khachatryan presented the works and legislative initiatives implemented by the Ministry in the direction of telecommunications, digitalization and cyber security.
At the end of the meeting, Minister Robert Khachatryan once again thanked Andrea Wiktorin for the joint work and expressed hope that the Ambassador will leave Armenia with good memories.