Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄԷ պաշտպանության պետնախարարի և «Թավազուն» տնտեսական խորհրդի գործադիր տնօրենի հետ
- Հրապարակվել է՝ 22/02/2023
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում փետրվարի 21-ին հանդիպումներ է ունեցել ԱՄԷ պաշտպանության պետնախարար Մոհամմադ Ահմադ ալ Բովարդիի և «Թավազուն» տնտեսական խորհրդի գործադիր տնօրեն Շարիֆ Ալ Հաշմիի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ՀՀ և ԱՄէ միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության ներկա ընթացքն ու զարգացման հեռանկարները։
Կողմերն ընդգծել են նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կյանքի կոչելու, երկկողմ համագործակցության շարունակականությունն ապահովելու կարևորությունը:
Ռոբերտ Խաչատրյանը բարձր է գնահատել «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» (IDEX&NAVDEX) ցուցահանդեսի կազմակերպումը` միջոցառումն անվանելով գլոբալ հարթակ՝ նորագույն պաշտպանական, ռազմական տեխնիկայի և համակարգերի ցուցադրման համար։

Minister Robert Khachatryan met with the UAE Minister of State for Defence Affairs and CEO of Tawazun Economic Council
On February 21, within the framework of a working visit to the United Arab Emirates (UAE), RA Minister of High-Tech Industry Robert Khachatryan met with Mohammed Al Bowardi, the UAE Minister of State for Defence Affairs and Shareef Al Hashmi, CEO of Tawazun Economic Council.
During the meetings, the current course and prospects for the development of military-technical cooperation between the RA and the UAE were discussed.
The parties stressed the importance of implementing the previously reached agreements and ensuring the continuity of bilateral cooperation.
Robert Khachatryan highly appreciated the organization of the IDEX&NAVDEX 2023 exhibition, calling the event a global platform for displaying the latest defense and military equipment and systems.