Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄԷ պաշտպանության պետնախարարի և «Թավազուն» տնտեսական խորհրդի գործադիր տնօրենի հետ
- Հրապարակվել է՝ 22/02/2023
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում փետրվարի 21-ին հանդիպումներ է ունեցել ԱՄԷ պաշտպանության պետնախարար Մոհամմադ Ահմադ ալ Բովարդիի և «Թավազուն» տնտեսական խորհրդի գործադիր տնօրեն Շարիֆ Ալ Հաշմիի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ՀՀ և ԱՄէ միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության ներկա ընթացքն ու զարգացման հեռանկարները։
Կողմերն ընդգծել են նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կյանքի կոչելու, երկկողմ համագործակցության շարունակականությունն ապահովելու կարևորությունը:
Ռոբերտ Խաչատրյանը բարձր է գնահատել «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» (IDEX&NAVDEX) ցուցահանդեսի կազմակերպումը` միջոցառումն անվանելով գլոբալ հարթակ՝ նորագույն պաշտպանական, ռազմական տեխնիկայի և համակարգերի ցուցադրման համար։

Министр Роберт Хачатрян встретился с государственным министром обороны ОАЭ и исполнительным директором экономического совета «Тавазун»
21 февраля в рамках рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты министр высокотехнологической промышленности РА Роберт Хачатрян встретился с государственным министром обороны ОАЭ Мохаммадом Ахмадом Аль Боварди и исполнительным директором экономического совета «Тавазун» Шарифом Аль- Хашми.
В ходе встреч были обсуждены текущий ход и перспективы развития военно-технического сотрудничества между РА и ОАЭ.
Стороны подчеркнули важность реализации ранее достигнутых договоренностей и обеспечения преемственности двустороннего сотрудничества.
Роберт Хачатрян высоко оценил организацию выставки «IDEX&NAVDEX 2023», назвав мероприятие глобальной площадкой для показа новейшей оборонной, военной техники и систем.