«Հայաստան» միասնական տաղավարով տեխնոընկերությունները մասնակցում են «Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2024»-ին
Իսպանիայի Թագավորության Բարսելոնա քաղաքում փետրվարի 26-ին մեկնարկել է «Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2024» (Mobile World Congress Barcelona) միջազգային ցուցահանդեսը։
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության նախաձեռնությամբ «Հայաստան» միասնական տաղավարով ցուցահանդեսին մասնակցում է հայկական 14 տեխնոլոգիական ընկերություն, որոնք ներկայացնում են իրենց արտադրանքն ու նորարարական լուծումները տեխնոլոգիական, արհեստական բանականության և մի շարք այլ ուղղություններով։
Ցուցահանդեսը համաշխարհային մակարդակով ոլորտային արդյունաբերության ամենահեղինակավոր և առանցքային միջոցառումներից է, որտեղ հավաքվում են հեռահաղորդակցության, առողջապահական, ֆինանսական, արհեստական բանականության տեխնոլոգիաներ ներկայացնող ընկերություններն ու ոլորտի առաջատարները։
Այս տարի «Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2024»-ի թեմաներն են՝ 5G կապը, արհեստական բանականությունը, արտադրության թվային փոխակերպումը, խաղաֆիկացումն ու թվային ԴՆԹ-ն:
Փետրվարի 26-29-ն անցկացվող միջոցառման շրջանակներում նախատեսված են նաև ոլորտային համաժողովներ, կլոր սեղաններ, բարձրաստիճան պաշտոնյաների պանելային քննարկումներ, որոնք մասնակիցներին հնարավորություն կտան ծանոթանալու ոլորտի զարգացման միտումներին և հաստատելու նոր գործարար կապեր։

Технологические компании участвуют в международной выставке «Всемирный мобильный конгресс 2024» с объединенным павильоном «АРМЕНИЯ»
26 февраля стартовала международная выставка «Всемирный мобильный конгресс 2024» в городе Барселона, Королевство Испания.
При поддержке Министерства высокотехнологической промышленности РА, 14 армянских технологических компаний участвуют в выставке с объединенным павильоном «АРМЕНИЯ», и представляют свою продукцию и инновационные решения в области технологий, искусственного интеллекта и других направлений.
Выставка является одним из самых престижных и ключевых событий отрасли на глобальном уровне, где собираются компании и лидеры, представляющие сферы телекоммуникаций, здравоохранения, финансов и технологий искусственного интеллекта.
Темами «Всемирный мобильный конгресс 2024» являются связь 5G, искусственный интеллект, цифровая трансформация производства, геймификация и цифровая ДНК.
В рамках «Всемирный мобильный конгресс 2024», которое состоится 26-29 февраля, также запланированы конференции, круглые столы и панельные дискуссии с участием высокопоставленных лиц, что даст участникам возможность ознакомиться с тенденциями развития отрасли и установить новые деловые связи.