Հայկական տեխնոլոգիական ընկերությունները միասնական տաղավարով մասնակցում են «Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2025»-ին
- Հրապարակվել է՝ 03/03/2025
Իսպանիայի Թագավորության Բարսելոնա քաղաքում մարտի 3-ին մեկնարկել է «Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2025» (Mobile World Congress 2025) միջոցառումը, որին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունն արդեն երրորդ անգամ ներկայանում է հայկական միասնական տաղավարով՝ հնարավորություն ընձեռելով հայրենական տեխնոլոգիական ընկերություններին ներկայացնելու իրենց արտադրատեսակները, ծառայություններն ու նորարարական լուծումները:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է հայկական տաղավար, ծանոթացել նախարարության՝ հայկական միասնական տաղավարով հանդես եկած ոլորտային կազմակերպությունների կողմից ներկայացված արտադրատեսակներին: Ցուցահանդեսին մասնակցում են ոլորտային 17 կազմակերպություններ, որոնցից 10-ը՝ որպես ցուցադրող, 7-ը՝ որպես այցելու, ինչպես նաև «Ներդրումների աջակցման կենտրոն» (Enterprise Armenia) հիմնադրամը:
Ցուցահանդեսը բջջային տեխնոլոգիաների և կապի ոլորտի առաջատար միջազգային միջոցառում է, որտեղ ներկայացվում են կապի նորագույն տեխնոլոգիաներ, արհեստական բանականության լուծումներ և այլն։
Միջոցառումը բաղկացած է լինելու նաև ոլորտային համաժողովներից, կլոր սեղաններից, պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաների պանելային քննարկումներից, որոնք հնարավորություն կընձեռեն մասնակիցներին գործարար կապեր հաստատելու ոլորտի ներկայացուցիչների և որոշում կայացնողների հետ:

Armenian Tech Companies Participate in the "Mobile World Congress 2025" with a Joint Pavilion
The Mobile World Congress 2025 kicked off in Barcelona, Spain, on March 3. The RA Ministry of High-Tech Industry is participating in the event for the third time with a joint Armenian pavilion, offering domestic technology companies the opportunity to showcase their products, services, and innovative solutions.
The delegation, led by Deputy Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia Ruben Simonyan, visited the Armenian pavilion and familiarized themselves with the products presented by sectoral organizations of the Ministry participating in the joint pavilion. A total of 17 sectoral organizations are taking part in the exhibition, including 10 exhibitors, 7 visitors, as well as the Investment Support Center (Enterprise Armenia) Foundation.
The exhibition is a premier international event in mobile technologies and communications, featuring cutting-edge communication technologies, artificial intelligence solutions, and more.
The event will also include sector-specific conferences, round tables, and panel discussions featuring high-ranking government officials, providing participants with the opportunity to establish business connections with industry representatives and decision-makers.