Մխիթար Հայրապետյանը և Երվանդ Զորյանը քննարկել են հետագա համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հեռանկարները
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը հանդիպել է «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության նախագահ, ԱՄՆ «Սինոփսիս» ընկերության գլխավոր ճարտարագետ և Հայկական վիրտուալ համալսարանի հիմնադիր Երվանդ Զորյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում տեղեկատվական և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում իրականացվող ծրագրերին, ինժեներական կրթության զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Երկուստեք ընդգծվել է միկրոէլեկտրոնիկայի ոլորտում Հայաստանի ներուժի արդյունավետ օգտագործման և ակտիվ քայլերի անհրաժեշտությունը՝ Հայաստանը միկրոչիպերի նախագծման ոլորտում առաջատար երկրներից մեկը դարձնելու նպատակով:

Мхитар Айрапетян и Ерванд Зорян обсудили перспективы реализации дальнейших совместных проектов
Министр высокотехнологической промышленности РА Мхитар Айрапетян встретился с президентом «Синопсис Армения», главным инженером компании «Синопсис» (США), основателем Армянского виртуального университета Ервандом Зоряном.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся программ, реализуемых в сфере информационных и высоких технологий в Армении, и развития инженерного образования.
Обе стороны подчеркнули необходимость эффективного использования потенциала Армении в сфере микроэлектроники и активных шагов по превращению Армении в одну из ведущих стран в области проектирования микрочипов.