Մեկնարկում է «Տեխնոլոգիական ճամբար (Tech Camp) 2023» ուսումնաճանաչողական ծրագրի հայտագրումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը սկսում է նոր ծրագիր՝ «Տեխնոլոգիական ճամբար (Tech Camp) 2023» և հայտարարում ծրագրի մեկնարկը։
«Տեխնոլոգիական ճամբար (Tech Camp) 2023» կրթական ծրագիրը հնարավորություն կտա խորացնել գիտելիքները, կատարելագործել հմտությունները տեխնոլոգիական ոլորտի տարբեր ուղղություններում։
Ծրագիրը նախատեսված է սոցիալական աջակցություն ստացող սահմանամերձ համայնքների բնակավայրերի ուսումնական հաստատությունների ավագ դպրոցների սովորողների համար։
2023 թվականին պիլոտային ծրագիրը կիրականացվի ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Կութ,Վահան, Սոթք, Նորաբակ և Ճամբարակ բնակավայրերի ավագ դպրոցների 100 աշակերտների համար։
«Տեխնոլոգիական ճամբար (Tech Camp) 2023» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը կանցկացվի 2023 թվականի հուլիսի 24 – 30-ը։
Մասնակիցների ընտրությունը կկատարվի մոտիվացիոն նամակների միջոցով: Կընտրվեն տեխնոլոգիական ուղղություններով հետաքրքրված և որոշակի գիտելիքներ ունեցող աշակերտները։ Ճամբարի ավարտին մասնակիցներին կտրվեն հավաստագրեր և խրախուսական նվերներ:
Ճամբարին մասնակցությունն անվճար է։
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը մայիսի 20-ն է:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է գրանցվել հղումով:
Գրանցվել կարելի է նաև ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության աշխատակիցների հետ նշված բնակավարերում նախատեսվող հանդիպումների ընթացքում՝

Acceptance of applications for participation in the educational and cognitive program “Tech Camp 2023” begins
The Ministry of High-Tech Industry of the RA launches a new program “Tech Camp 2023” and announces the start of the program.
The educational and cognitive program “Tech Camp 2023” will provide an opportunity to deepen knowledge and improve skills in various areas of the technological field.
The program is designed for high school students of general educational institutions of border settlements who receive social support.
In 2023, the pilot program will be implemented for 100 students of higher schools in Kut, Vagan, Sotk, Norabak and Chambarak settlements of the Gegharkunik region of the RA.
The educational and cognitive program “Tech Camp 2023” will be held on July 24 – 30, 2023. Participants will be selected through motivational letters. Students who are interested in technological areas and have certain knowledge will be selected. At the end of the camp, participants will be awarded certificates and incentive gifts.
Participation in the camp is free.
The deadline for applications is May 20.
To participate, you need to register via the link .
It is also possible to register in paper form during scheduled meetings with employees of the Ministry of High-Tech Industry of the RA at the indicated residences.