Մեկնարկում է «Տեխնոլոգիական ճամբար (Tech Camp) 2023» ուսումնաճանաչողական ծրագրի հայտագրումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը սկսում է նոր ծրագիր՝ «Տեխնոլոգիական ճամբար (Tech Camp) 2023» և հայտարարում ծրագրի մեկնարկը։
«Տեխնոլոգիական ճամբար (Tech Camp) 2023» կրթական ծրագիրը հնարավորություն կտա խորացնել գիտելիքները, կատարելագործել հմտությունները տեխնոլոգիական ոլորտի տարբեր ուղղություններում։
Ծրագիրը նախատեսված է սոցիալական աջակցություն ստացող սահմանամերձ համայնքների բնակավայրերի ուսումնական հաստատությունների ավագ դպրոցների սովորողների համար։
2023 թվականին պիլոտային ծրագիրը կիրականացվի ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Կութ,Վահան, Սոթք, Նորաբակ և Ճամբարակ բնակավայրերի ավագ դպրոցների 100 աշակերտների համար։
«Տեխնոլոգիական ճամբար (Tech Camp) 2023» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը կանցկացվի 2023 թվականի հուլիսի 24 – 30-ը։
Մասնակիցների ընտրությունը կկատարվի մոտիվացիոն նամակների միջոցով: Կընտրվեն տեխնոլոգիական ուղղություններով հետաքրքրված և որոշակի գիտելիքներ ունեցող աշակերտները։ Ճամբարի ավարտին մասնակիցներին կտրվեն հավաստագրեր և խրախուսական նվերներ:
Ճամբարին մասնակցությունն անվճար է։
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը մայիսի 20-ն է:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է գրանցվել հղումով:
Գրանցվել կարելի է նաև ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության աշխատակիցների հետ նշված բնակավարերում նախատեսվող հանդիպումների ընթացքում՝

Начинается прием заявок на участие в образовательно-познавательной программе «Tech Camp 2023»
Министерство высокотехнологичной промышленности РА начинает новую программу «Tech Camp 2023» и объявляет о начале программы.
Образовательно-познавательная программа «Tech Camp 2023» даст возможность углубить знания и повысить квалификацию в различных областях технологической сферы.
Программа предназначена для учащихся высших школ общеобразовательных учреждений приграничных населенных пунктов, получающих социальную поддержку.
В 2023 году пилотная программа будет реализована для 100 учащихся высших школ поселков Кут, Ваган, Сотк, Норабак и Чамбарак Гегаркуникской области РА.
Образовательно-познавательная программа «Tech Camp 2023» будет проведена 24 — 30 июля 2023 года. Участники будут отобраны с помощью мотивационных писем. Будут отобраны студенты, интересующиеся технологическими направлениями и имеющие определенные знания. По окончании лагеря участникам будут вручены сертификаты и поощрительные подарки.
Участие в лагере бесплатное.
Крайний срок подачи заявок – 20 мая.
Для участия необходимо зарегистрироваться по ссылке .
Также возможна регистрация в бумажном варианте во время плановых встреч с работниками Министерства высокотехнологической промышленности РА в указанных резиденциях.