Մեկնարկում է «Հայաստան – Ճարտարագիտական շաբաթ 2022»-ը
Դեկտեմբերի 23-25-ը տեղի կունենա «Հայաստան – Ճարտարագիտական շաբաթ 2022»-ը։ Միջոցառումն այս տարի կանցկացվի «Ճարտարագիտություն, Գիտություն և Արվեստ» խորագրի ներքո՝ ընդգծելով նաև միջոլորտային փոխգործակցության կարևորությունը։
Միջոցառման շրջանակում կքննարկվեն Հայաստանում ճարտարագիտության և արտադրության զարգացման ապագան, ժամանակակից ճարտարագիտական լուծումներն ու ոլորտի վերջին միտումներն ու մարտահրավերները։ Ինչպես նաև Ինժեներական քաղաքում տեղի կունենա ճարտարագիտական ցուցահանդես, որի ընթացքում կներկայացվեն ավտոմոբիլային արդյունաբերության, կիսահաղորդիչ սարքերի, կենսաբժշկական ճարտարագիտության, սպառողական էլեկտրոնիկայի և ինժեներական ծրագրակազմի վերջին նվաճումները: Կլինի նաև աշխատանքի տոնավաճառ՝ ներկայացնելու աշխատաշուկայի ընձեռած հնարավորությունները:
Ճարտարագիտական շաբաթը կհյուրընկալի ոլորտի առաջատարների, մասնագետների, ուսանողների, հետազոտողների և ճարտարագիտությամբ ու առաջադեմ տեխնոլոգիաներով հետաքրքրված անձանց: Հայաստանում ճարտարագիտության ոլորտի միջոցառումների այս շարքի նպատակն է լայն լսարանին ներկայացնել ոլորտի վերջին ձեռքբերումներն ու խթանել ճարտարագիտական համայնքի զարգացումը:
Միջոցառման օրակարգին և այլ մանրամասների կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Մուտքն ազատ է, գրանցումը՝ պարտադիր։ Գրանցվել կարող եք այս հղումով։
«Հայաստան – Ճարտարագիտական շաբաթ 2022»-ը կազմակերպվում է «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի և Ինժիներական ասոցիացիայի կողմից՝ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության, PMI Science գիտահետազոտական կենտրոնի, Նեյշընըլ Ինսթրումենթսի (NI), Ինժեներական քաղաքի (ԻՔ) և մի շարք այլ կազմակերպությունների հետ համագործակցությամբ։

“Armenia – Engineering Week 2022” kicks off
“Armenia – Engineering Week 2022” will be held on December 23-25. This year the event will be held under the motto “Engineering, Science and Art”, emphasizing the importance of intersectoral cooperation. Within the framework of the event, the prospects for the development of mechanical engineering and industry in Armenia, modern engineering solutions, the latest trends and challenges of the industry will be discussed.
Engineering City will also host an engineering exhibition showcasing the latest advances in automotive, semiconductor, biomedical engineering, consumer electronics and engineering software. A job fair will also be organized to showcase the opportunities available in the labor market.
The Engineering Week will bring together industry leaders, professionals, students, researchers and people interested in engineering and advanced technologies. The purpose of this series of events in the field of engineering in Armenia is to present the latest achievements of the industry to a wide audience and contribute to the development of the engineering community.
The program of the event and other details can be found here.
Entry is free, however, registration is required. You can register using this link.
“Armenia – Engineering Week 2022” is organized by the Enterprise Incubator Foundation and the Engineering Association, in cooperation with the Ministry of High-Tech Industry of the RA, PMI Science R&D Center Armenia, National Instruments (NI), Engineering City (EC) and a number of other organizations.