Մեկնարկում է «Հայաստան – Ճարտարագիտական շաբաթ 2022»-ը
Դեկտեմբերի 23-25-ը տեղի կունենա «Հայաստան – Ճարտարագիտական շաբաթ 2022»-ը։ Միջոցառումն այս տարի կանցկացվի «Ճարտարագիտություն, Գիտություն և Արվեստ» խորագրի ներքո՝ ընդգծելով նաև միջոլորտային փոխգործակցության կարևորությունը։
Միջոցառման շրջանակում կքննարկվեն Հայաստանում ճարտարագիտության և արտադրության զարգացման ապագան, ժամանակակից ճարտարագիտական լուծումներն ու ոլորտի վերջին միտումներն ու մարտահրավերները։ Ինչպես նաև Ինժեներական քաղաքում տեղի կունենա ճարտարագիտական ցուցահանդես, որի ընթացքում կներկայացվեն ավտոմոբիլային արդյունաբերության, կիսահաղորդիչ սարքերի, կենսաբժշկական ճարտարագիտության, սպառողական էլեկտրոնիկայի և ինժեներական ծրագրակազմի վերջին նվաճումները: Կլինի նաև աշխատանքի տոնավաճառ՝ ներկայացնելու աշխատաշուկայի ընձեռած հնարավորությունները:
Ճարտարագիտական շաբաթը կհյուրընկալի ոլորտի առաջատարների, մասնագետների, ուսանողների, հետազոտողների և ճարտարագիտությամբ ու առաջադեմ տեխնոլոգիաներով հետաքրքրված անձանց: Հայաստանում ճարտարագիտության ոլորտի միջոցառումների այս շարքի նպատակն է լայն լսարանին ներկայացնել ոլորտի վերջին ձեռքբերումներն ու խթանել ճարտարագիտական համայնքի զարգացումը:
Միջոցառման օրակարգին և այլ մանրամասների կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Մուտքն ազատ է, գրանցումը՝ պարտադիր։ Գրանցվել կարող եք այս հղումով։
«Հայաստան – Ճարտարագիտական շաբաթ 2022»-ը կազմակերպվում է «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի և Ինժիներական ասոցիացիայի կողմից՝ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության, PMI Science գիտահետազոտական կենտրոնի, Նեյշընըլ Ինսթրումենթսի (NI), Ինժեներական քաղաքի (ԻՔ) և մի շարք այլ կազմակերպությունների հետ համագործակցությամբ։

Стартует «Армения — Инженерная неделя 2022»
«Армения — Инженерная неделя 2022» состоится 23-25 декабря. В этом году мероприятие пройдет под девизом «Инженерия, наука и искусство», подчеркнув важность межотраслевого взаимодействия. В рамках мероприятия будут обсуждены перспективы развития машиностроения и промышленности в Армении, современные инженерные решения, последние тенденции и вызовы отрасли.
В Инженерном городе также пройдет инженерная выставка, в ходе которой будут представлены последние достижения в области автомобилестроения, полупроводниковых приборов, биомедицинской инженерии, потребительской электроники и инженерного программного обеспечения. Также будет организована ярмарка вакансий, на которой будут представлены возможности, доступные на рынке труда.
В инженерной неделе примут участие лидеры отрасли, специалисты, студенты, исследователи и люди, интересующиеся инженерией и передовыми технологиями. Цель этой серии мероприятий в сфере инженерии в Армении – представить широкой аудитории последние достижения отрасли и способствовать развитию инженерного сообщества.
Ознакомиться с программой мероприятия и другими подробностями можно здесь.
Вход бесплатный, однако требуется регистрация. Зарегистрироваться вы можете по этой ссылке.
«Армения — Инженерная неделя 2022» организована Фондом «Инкубатор предприятий» и Инженерной ассоциацией в сотрудничестве с Министерством высокотехнологической промышленности РА, Научно-исследовательским центром PMI, National Instruments (NI), Engineering City (IC) и ряд других организаций.