Մեկնարկել է «VivaTech 2023» ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2023թ. հունիսի 14-17-ը Ֆրանսիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Փարիզում կայանալիք «VivaTech 2023» 7-րդ ամենամյա միջազգային ցուցահանդեսի մասնակցության հայտադիմումների ընդունման մասին:
Եվրոպայի ամենախոշոր տեխնոլոգիական այս միջոցառմանը ոլորտային հայկական ընկերությունները հնարավորություն կունենան հանդես գալ «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարի ներքո։
«VivaTech 2023» միջազգային ցուցահանդեսի մասնակցության hայտադիմումների ընդունման վերջնաժամկետը մարտի 15-ն է։
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարի տարածքի վարձակալության, նախագծման, կառուցապատման և մուտքի տոմսերի ծախսերը, ինչպես նաև ապահովում է ներկայացվող ընկերությունների տեղեկատվական արշավը։ Մնացյալ ծախսերը (ավիատոմսեր, կեցություն) հոգում են ընտրված ընկերությունները։
Ցուցահանդեսի թեմատիկ բաժինների, ինչպես նաև միջոցառման մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու համար խնդրում ենք անցնել հղումով` https://vivatechnology.com/:
Միաժամանակ հրավիրում ենք հետևել VivaTech-ի կողմից յուրաքանչուր տարի կազմակերպվող մրցույթներին՝ Startup Challenges:

Начался прием заявок на участие в выставке «VivaTech 2023»
Министерство высокотехнологической промышленности РА объявляет о приеме заявок на участие в 7-й ежегодной международной выставке «VivaTech 2023», которая пройдет в столице Французской Республики Париже 14-17 июня 2023 года.
На этом крупнейшем технологическом мероприятии в Европе армянские компании отрасли получат возможность выступить под единым павильоном «АРМЕНИЯ».
Крайний срок приема заявок на участие в международной выставке «VivaTech 2023» – 15 марта.
ЗАЯВКА
Министерство высокотехнологической промышленности РА берет на себя расходы по аренде, дизайну, строительству и входным билетам единой павильонной площади «АРМЕНИЯ», а также обеспечивает информационную кампанию компаний-представителей. Остальные расходы (авиабилеты, проживание) покрываются выбранными компаниями.
Получить более подробную информацию о тематических разделах выставки, а также о мероприятии можно по ссылке: https://vivatechnology.com/.
В то же время мы приглашаем вас следить за конкурсами, ежегодно организуемыми VivaTech: Startup Challenges.