Մեկնարկել է «VivaTech 2023» ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2023թ. հունիսի 14-17-ը Ֆրանսիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Փարիզում կայանալիք «VivaTech 2023» 7-րդ ամենամյա միջազգային ցուցահանդեսի մասնակցության հայտադիմումների ընդունման մասին:
Եվրոպայի ամենախոշոր տեխնոլոգիական այս միջոցառմանը ոլորտային հայկական ընկերությունները հնարավորություն կունենան հանդես գալ «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարի ներքո։
«VivaTech 2023» միջազգային ցուցահանդեսի մասնակցության hայտադիմումների ընդունման վերջնաժամկետը մարտի 15-ն է։
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարի տարածքի վարձակալության, նախագծման, կառուցապատման և մուտքի տոմսերի ծախսերը, ինչպես նաև ապահովում է ներկայացվող ընկերությունների տեղեկատվական արշավը։ Մնացյալ ծախսերը (ավիատոմսեր, կեցություն) հոգում են ընտրված ընկերությունները։
Ցուցահանդեսի թեմատիկ բաժինների, ինչպես նաև միջոցառման մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու համար խնդրում ենք անցնել հղումով` https://vivatechnology.com/:
Միաժամանակ հրավիրում ենք հետևել VivaTech-ի կողմից յուրաքանչուր տարի կազմակերպվող մրցույթներին՝ Startup Challenges:

Acceptance of applications for participation in the “VivaTech 2023” exhibition has started
The Ministry of High-Tech Industry of the RA announces the acceptance of applications for participation in the 7th edition of annual international exhibition “VivaTech 2023”, which will be held in the capital of the French Republic, Paris, on June 14-17, 2023.
At this largest technological event in Europe, the Armenian companies of the industry will have the opportunity to perform under the unified pavilion “ARMENIA”.
The deadline for accepting applications for participation in the international exhibition VivaTech 2023 is March 15.
APPLICATION
The Ministry of High-Tech Industry of the RA bears the cost of rent, design, construction and entrance fees of the “ARMENIA” unified pavilion area, and also provides information campaign for representative companies. Other expenses (air tickets, accommodation) are covered by the selected companies.
For more information about the thematic sections of the exhibition, as well as about the event, please follow the link: https://vivatechnology.com/.
At the same time, we invite you to follow the contests organized annually by VivaTech: Startup Challenges.