Մեկնարկել է «ԴիջիԹեք 2022» տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունումը
Մարտի 10-12-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա «ԴիջիԹեք 2022» տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը և «DigiTec Summit 2022» միջազգային համաժողովը։
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է «ԴիջիԹեք 2022» տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Հայտ ներկայացրած ընկերությունների ընտրությունը կկատարվի անկախ գնահատող և ընտրող հանձնաժողովի կողմից:
Մասնակցության հայտը կարող եք լրացնել մինչև 12.02.2023թ. հետևյալ հղումով:
«ԴիջիԹեք 2022» տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսի նպատակն է մեկ տանիքի տակ ներկայացնել հայկական տեխնոլոգիական ներուժն ու հնարավորությունները, ստեղծել ներքին և արտաքին երկխոսության ու գործնական քննարկումների հարթակ, բացահայտել ոլորտում իրականացվող փոփոխությունները։
Ցուցահանդեսին նախատեսվում է ավելի քան 120 տեղական և արտասահմանյան ընկերությունների մասնակցություն, մոտ 80000 այցելու:
«DigiTec Summit 2022»-ի կհամախմբի բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի ղեկավարների տարբեր երկրներից` «Ինչպե՞ս են մեծ տեխնոլոգիական նկրտումներ ունեցող զարգացող երկրները մրցակցում գլոբալ մակարդակում» (“How do emerging countries with large tech ambitions compete on a global scale”) խորագրի շուրջ:

Started accepting applications for participation in the technology exhibition “DigiTech 2022”
On March 10-12, the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex will host the “DigiTec 2022” technology exhibition and the “DigiTec Summit 2022” global conference.
The Ministry of High-Tech Industry of the RA announces the start of accepting applications for participation in the technological exhibition “DigiTech 2022”.
The selection of applicant companies will be made by an independent evaluation and selection committee.
You can fill out an application for participation until 02.12.2023 at the following link.
The purpose of the exhibition of information technologies “DigiTech 2022” is to present the technological potential and opportunities of Armenia under one roof, create a platform for internal and external dialogue and practical discussions, and identify changes in the field.
More than 120 local and foreign companies and about 80,000 visitors are expected to participate in the exhibition.
“DigiTec Summit 2022” will bring together high-tech leaders from different countries under the theme “How do emerging countries with large tech ambitions compete on a global scale”.