Մեկնարկել է «ԴիջիԹեք 2022» տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունումը
Մարտի 10-12-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա «ԴիջիԹեք 2022» տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը և «DigiTec Summit 2022» միջազգային համաժողովը։
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է «ԴիջիԹեք 2022» տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Հայտ ներկայացրած ընկերությունների ընտրությունը կկատարվի անկախ գնահատող և ընտրող հանձնաժողովի կողմից:
Մասնակցության հայտը կարող եք լրացնել մինչև 12.02.2023թ. հետևյալ հղումով:
«ԴիջիԹեք 2022» տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսի նպատակն է մեկ տանիքի տակ ներկայացնել հայկական տեխնոլոգիական ներուժն ու հնարավորությունները, ստեղծել ներքին և արտաքին երկխոսության ու գործնական քննարկումների հարթակ, բացահայտել ոլորտում իրականացվող փոփոխությունները։
Ցուցահանդեսին նախատեսվում է ավելի քան 120 տեղական և արտասահմանյան ընկերությունների մասնակցություն, մոտ 80000 այցելու:
«DigiTec Summit 2022»-ի կհամախմբի բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի ղեկավարների տարբեր երկրներից` «Ինչպե՞ս են մեծ տեխնոլոգիական նկրտումներ ունեցող զարգացող երկրները մրցակցում գլոբալ մակարդակում» (“How do emerging countries with large tech ambitions compete on a global scale”) խորագրի շուրջ:

Стартовал прием заявок на участие в технологической выставке «DigiTech 2022»
10-12 марта в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна состоится выставка технологий «DigiTec 2022» и международная конференция «DigiTec Summit 2022».
Министерство высокотехнологической промышленности РА сообщает о начале приема заявок на участие в технологической выставке «DigiTech 2022».
Отбор компаний, подавших заявку, будет производиться независимой комиссией по оценке и отбору.
Заполнить заявку на участие можно до 12.02.2023 по следующей ссылке.
Цель выставки информационных технологий «DigiTech 2022» — представить технологический потенциал и возможности Армении под одной крышей, создать площадку для внутреннего и внешнего диалога и практических дискуссий, выявить изменения, осуществляемые в сфере.
Ожидается, что в выставке примут участие более 120 местных и иностранных компаний и около 80 000 посетителей.
«DigiTec Summit 2022» соберет лидеров высоких технологий из разных стран в рамках темы «Как развивающиеся страны с большими технологическими амбициями конкурируют в глобальном масштабе».