Մեկնարկել է «Convergence India» ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2024 թվականի հունվարի 17-19-ը Հնդկաստանի մայրաքաղաք Նյու Դելիի «Պրագատի Մայդան» ցուցահանդեսային համալիրում կայանալիք երկրի տեխնոլոգիական ամենամեծ միջոցառման՝ «Convergence India» ցուցահանդեսի մասնակցության հայտադիմումների ընդունման մասին:
Ցուցահանդեսը հնարավորություն է տալիս ծանոթանալու հեռահաղորդակցության և հեռարձակման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, թվային էլեկտրոնիկայի, կաբելային և արբանյակային հաղորդակցության, ինչպես նաև ամպային հաշվարկների ոլորտում վերջին զարգացումներին։
Մասնակցության հայտն անհրաժեշտ է լրացնել մինչև 2023թ. հոկտեմբերի 17-ը՝ հետևյալ հղումով:Միջոցառման մանրամասները ներկայացված են ցուցահանդեսի պաշտոնական կայքում:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:

Начался прием заявок на участие в выставке «Convergence India»
Министерство высокотехнологической промышленности РА объявляет прием заявок на участие в крупнейшем технологическом мероприятии Индии – выставке «Convergence India», которое пройдет 17-19 января 2024 года в выставочном комплексе «Прагати Майдан» в столице Индии Нью-Дели.
Выставка предоставляет возможность ознакомиться с новейшими разработками в сфере телекоммуникаций и телерадиовещания, информационных технологий, цифровой электроники, кабельной и спутниковой связи, а также облачных вычислений.
Для участия в выставке необходимо заполнить форму заявки до 17 октября 2023 года по следущей ссылке.
Подробности мероприятия представлены на официальном сайте выставки.
Министерство высокотехнологической промышленности РА берет на себя расходы по аренде, строительству объединенного павильона «АРМЕНИЯ» и обеспечению доступа на выставку.