Մեկնարկել է «Convergence India» ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2024 թվականի հունվարի 17-19-ը Հնդկաստանի մայրաքաղաք Նյու Դելիի «Պրագատի Մայդան» ցուցահանդեսային համալիրում կայանալիք երկրի տեխնոլոգիական ամենամեծ միջոցառման՝ «Convergence India» ցուցահանդեսի մասնակցության հայտադիմումների ընդունման մասին:
Ցուցահանդեսը հնարավորություն է տալիս ծանոթանալու հեռահաղորդակցության և հեռարձակման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, թվային էլեկտրոնիկայի, կաբելային և արբանյակային հաղորդակցության, ինչպես նաև ամպային հաշվարկների ոլորտում վերջին զարգացումներին։
Մասնակցության հայտն անհրաժեշտ է լրացնել մինչև 2023թ. հոկտեմբերի 17-ը՝ հետևյալ հղումով:Միջոցառման մանրամասները ներկայացված են ցուցահանդեսի պաշտոնական կայքում:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:

Acceptance of applications for participation in the “Convergence India” exhibition has begun
The Ministry of High-Tech Industry of the RA announces the acceptance of applications for participation in the largest Indian technological event, the “Convergence India” exhibition, which will be held on January 17-19, 2024 at the “Pragati Maidan” exhibition complex in the capital of India, New Delhi.
The exhibition provides an opportunity to get acquainted with the latest developments in the fields of telecommunications and broadcasting, information technology, digital electronics, cable and satellite communications, as well as cloud computing.
The participation form must be completed by 19 October 2023, using the following link.
The details of the event are presented on the official website of the exhibition.
The RA Ministry of High-Tech Industry covers the costs of renting, construction of the joint pavilion “ARMENIA” and providing access to the exhibition.