Մեկ նոր նամականիշ՝ նվիրված «Մանկական Եվրատեսիլ 2022» թեմային
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում դեկտեմբերի 2-ին շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մանկական Եվրատեսիլ 2022» թեմային:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Արայիկ Աբրահամյանը, Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, «Մանկական Եվրատեսիլ 2021» երգի մրցույթի հաղթող Մալենան:
400 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի մրցույթի խորհրդանիշը՝ հայկական ազգային նախշերով զարդարված պտտվող հոլը, որի այս տեսակը հատուկ է հայկական մշակույթին:
Նամականիշի վրա նաև պատկերված է «Պտտի՛ր հրաշքը» Եվրատեսիլի կարգախոսը, ինչպես նաև՝ «ՄԱՆԿԱԿԱՆ ԵՎՐԱՏԵՍԻԼ» գրառումը՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով:
Հարկ է նշել, որ Հայաստանը «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի մրցույթին առաջին անգամ մասնակցել է 2007 թվականին: Մրցույթում Հայաստանը հաղթել է երկու անգամ: 2010 թվականին Հայաստանին հաղթանակ է բերել Վլադիմիր Արզումանյանը իր «Մամա» երգով, իսկ 2021 թվականին երգի մրցույթում հաղթող ճանաչվեց Մալենան իր «Քամի, քամի» երգով:

Новая почтовая марка, посвященная теме «Детское Евровидение 2022»
2 декабря в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна была выпущена в обращение марка, посвященная теме «Детское Евровидение 2022».
В церемонии гашения почтовой марки приняли участие Руководитель Аппарата премьер-министра РА Араик Арутюнян, Министр высокотехнологической промышленности РА Роберт Хачатрян, Исполняющий обязанности главного генерального директора ЗАО «АйПост» Араик Абраамян, Исполнительный директор Общественной телекомпании Армении Оганнес Мовсисян, Президент армянской ассоциации филателистов Овик Мусаелян, победительница конкурса песни “Детское Евровидение 2021” Малена.
На почтовой марке с номиналом 400 драм изображен символ конкурса песни “Детское Евровидение 2022” – юла, данный вид которой типичен для армянской культуры и украшен армянскими национальными орнаментами.
На почтовой марке также изображен слоган Евровидения «Вращай чудо», а также изображена надпись «ДЕТСКОЕ ЕВРОВИДЕНИЕ» на армянском и английском языках.
Следует отметить, что Армения впервые приняла участие в конкурсе песени «Детское Евровидение» в 2007 году. Армения дважды побеждала на конкурсе. В 2010 году победу Армении принес Владимир Арзуманян со своей песней «Мама», а в 2021 году Малена была признана победительницей песенного конкурса с песней «Ками, ками».