Մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Սպորտ. Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն» թեմային
2023 թվականի դեկտեմբերի 1-ին մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Սպորտ. Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն» թեմային:
Մարումն իրականացրել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Արայիկ Աբրահամյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, 2023թ. ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիրներ Գոռ Սահակյանը, Դավիթ Հովհաննիսյանը, Սամվել Գասպարյանը և Գարիկ Կարապետյանը:
Գեղաթերթիկի վրա պատկերված է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության լոգոտիպը և 2023թ. ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիրներ Գոռ Սահակյանը, Դավիթ Հովհաննիսյանը, Սամվել Գասպարյանը, Գարիկ Կարապետյանը։
Գեղաթերթիկի նամականիշի վրա պատկերված է մարզիկ՝ ծանրաձողը բարձրացնելու պահին: Նամականիշի վրա նաև «ԾԱՆՐԱՄԱՐՏԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ» գրառումն է՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով:

Новый почтовый блок с одной маркой, посвященный теме «Спорт. Чемпионат Европы по тяжелой атлетике»
1-ого декабря 2023 года в был погашен и выпущен в обращение почтовый блок с одной маркой, посвященный теме «Спорт. Чемпионат Европы по тяжелой атлетике».
В церемонии гашения почтового блока с одной маркой приняли участие Руководитель Аппарата премьер-министра Республики Армения Араик Арутюнян, министр высокотехнологической промышленности РА Роберт Хачатрян, министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян, Главный генеральный директор ЗАО «АйПост» Араик Абраамян, Президент армянской ассоциации филателистов Овик Мусаелян, oбладатели золотых медалей чемпионата Европы по тяжелой атлетике 2023 года Гор Саакян, Давид Оганесян, Самвел Гаспарян, Гарик Карапетян.
На почтовом блоке изображены логотип чемпионата Европы по тяжелой атлетике и армянские тяжелоатлеты Гор Саакян, Давид Оганесян, Самвел Гаспарян, Гарик Карапетян, завоевавшие золотую медаль на чемпионате Европы по тяжелой атлетике 2023 года.
На почтовой марке блока изображен спортсмен в момент поднятия штанги. На ней также есть надпись «ЧЕМПИОНАТ ЕВРОПЫ ПО ТЯЖЕЛОЙ АТЛЕТИКЕ» на армянском и английском языках.