Մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Սպորտ. Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն» թեմային
2023 թվականի դեկտեմբերի 1-ին մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Սպորտ. Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն» թեմային:
Մարումն իրականացրել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Արայիկ Աբրահամյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, 2023թ. ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիրներ Գոռ Սահակյանը, Դավիթ Հովհաննիսյանը, Սամվել Գասպարյանը և Գարիկ Կարապետյանը:
Գեղաթերթիկի վրա պատկերված է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության լոգոտիպը և 2023թ. ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիրներ Գոռ Սահակյանը, Դավիթ Հովհաննիսյանը, Սամվել Գասպարյանը, Գարիկ Կարապետյանը։
Գեղաթերթիկի նամականիշի վրա պատկերված է մարզիկ՝ ծանրաձողը բարձրացնելու պահին: Նամականիշի վրա նաև «ԾԱՆՐԱՄԱՐՏԻ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ» գրառումն է՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով:

New souvenir sheet with one stamp dedicated to the theme “Sport. European Weightlifting Championships”
On December 1st, 2023, a souvenir sheet with one postage stamp dedicated to the theme “Sport. European Weightlifting Championships” has been put into circulation.
The souvenir sheet was cancelled by the Chief of Staff of the Prime Minister of the Republic of Armenia Arayik Harutyunyan, the Minister of High-Tech Industry Robert Khachatryan, the Minister of Education, science, culture and sport Zhanna Andreasyan, the Chief Executive Officer of “HayPost” CJSC Arayik Abrahamyan, the President of the Philatelists’ Armenian Association Hovik Musayelyan, the 2023 European Weightlifting Championships gold medal winners: Gor Sahakyan, Davit Hovhannisyan, Samvel Gasparyan, Garik Karapetyan.
The souvenir sheet depicts the logotype of the European Weightlifting Championships and the Armenian weightlifters Gor Sahakyan, Davit Hovhannisyan, Samvel Gasparyan, Garik Karapetyan who won the gold medal at the 2023 European Weightlifting Championships.
The postage stamp of the souvenir sheet depicts an athlete at the moment of lifting the barbell. It also has an inscription “EUROPEAN WEIGHTLIFTING CHAMPIONSHIPS” in Armenian and English languages.