Մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Հայկական կինոյի հիմնադրման 100-ամյակ» թեմային
Երևանի պատմության թանգարանում նոյեմբերի 15-ին մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Հայկական կինոյի հիմնադրման 100-ամյակ» թեմային:
Մեկ նամականիշով գեղաթերթիկի մարումն իրականացրել են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության կապի և փոստի վարչության փոստի բաժնի պետ Ծովինար Գալստյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Արայիկ Աբրահամյանը, Հայաստանի կինոգործիչների միության նախագահ Հարություն Խաչատրյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի փոխնախագահ Հայկ Դեմոյանը:
Գեղաթերթիկն ունի յուրահատուկ ձևաչափ. այն թափանցիկ է և պատրաստված է կինոժապավենի տեսքով, իսկ հետևի մասն ինքնասոսնձվող է:
Գեղաթերթիկի նամականիշի վրա պատկերված է «Հայֆիլմ» կինոստուդիայի լոգոտիպը, գեղաթերթիկի ձախ հատվածում՝ կինոխցիկը և «100-ԱՄՅԱԿ» և «ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿԻՆՈ» գրառումները՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով:

Почтовый блок с одной маркой, посвященный теме «100-летие со дня основания армянского кино»
15 ноября в Музее Истории Еревана был погашен и выпущен в обращение почтовый блок с одной маркой, посвященный теме «100-летие со дня основания армянского кино».
В церемонии гашения почтового блока с одной маркой приняли участие начальник отдела почтовой связи Министерства высокотехнологической промышленности Республики Армения Цовинар Галстян, главный генеральный директор ЗАО «АйПост» Араик Абраамян, председатель союза кинематографистов Армении Арутюн Хачатрян, президент армянской ассоциации филателистов Овик Мусаелян, вице-президент армянской ассоциации филателистов Айк Демоян.
Почтовая марка уникальна в своем формате, так как она прозрачная, выполнена в виде кинопленки, а обратная сторона имеет самоклеящуюся основу.
На почтовой марке блока изображен логотип киностудии «Арменфильм», в левой части блока изображена кинокамера, а также изображены надписи «100-ЛЕТИЕ» и «АРМЯНСКОЕ КИНО» на армянском и английском языках.