ՀՀ ԲՏԱՆ-ը հայտարարում է դրամաշնորհային մրցույթ տեխնոլոգիական ուղղությամբ դասընթացներ իրականացնելու համար
- Հրապարակվել է՝ 09/04/2024
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը «Մասնագետների պատրաստման բուհ-մասնավոր հատված համագործակցություն» ծրագրի շրջանակում հայտարարում է տեխնոլոգիական ուղղությամբ դասընթացների «Մասսայական ուսուցում» բաղադրիչի իրականացման դրամաշնորհային մրցույթ:
Դասընթացները նախատեսվում են իրականացնել ՀՀ Գեղարքունիքի, Վայոց Ձորի և Սյունիքի մարզերում՝ շուրջ 300 մասնակցի համար:
Դասընթացների ավարտից հետո մասնակիցները կունենան նվազագույն գիտելիքներ ծրագրավորման, դիզայներական ծրագրերի, մեքենայական ուսուցման մոդելների և արդի տեխնոլոգիաների (այդ թվում՝ քվանտային ծրագրավորման, բլոկչեյն տեխնոլոգիաների և այլ) ու դրանց առանձնահատկությունների վերաբերյալ:
Դրամաշնորհային մրցույթին մասնակցելու համար կարող են դիմել մրցույթի պահանջներին համապատասխանող իրավաբանական անձի կարգավիճակ ունեցող ՀՀ ոլորտային ուսումնական հաստատությունները, կենտրոնները, տեխնոպարկերը և այն կազմակերպությունները, որոնք իրականացնում են տեխնոլոգիական ոլորտին առնչվող կրթական գործունեություն:
Մրցույթի ընդհանուր բյուջեն 30,000,000 (երեսուն միլիոն) ՀՀ դրամ է։
Հայտերն ընդունվում են մինչև 2024 թվականի ապրիլի 25-ը՝ ժամը 16:00-ն:
Մրցույթի անցկացման կարգը, հայտ կազմելու և ներկայացնելու պայմանները ներկայացված են հղումով:
Ծրագրի վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել +37410590075, +37410590040 հեռախոսահամարներով:

Ministry of HTI announces a grant competition for the implementation of trainings in technological direction
The Ministry of High-Tech Industry of the RA announces a grant competition for the implementation of the "Mass Training" component of technological courses within the framework of the "University-Private Sector Cooperation for Training Specialists" program.
The courses are planned to be conducted in Gegharkunik, Vayots Dzor and Syunik marzes of the RA for around 300 participants.
Upon completion of the courses, participants will have minimal knowledge in programming, design programs, machine learning models, and modern technologies (including quantum programming, blockchain technologies, etc.) and their features.
Legal entities, such as educational institutions, centers, technoparks and organizations specialized in educational programs in the technological sphere and meet the requirements, may apply for the grant competition.
The total budget of the competition is 30,000,000 (thirty million AMD).
Applications are accepted until April 25, 2024, at 16:00.
Details of the competition are presented on the official website of the Ministry at the following link.