Քննարկվել են մի շարք ոլորտներում Ֆրանսիայի հետ համագործակցության նոր հնարավորությունները
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հոկտեմբերի 26-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Հանրապետության զինված ուժերի միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարության գլխավոր տնօրինության Եվրոպա-Ամերիկա-Բազմակողմ գործողություններ գրասենյակի ղեկավար Գիյոմ Օլանժիեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը ողջունել է հյուրերին, ներկայացրել նախարարության գործունեության շրջանակը:
Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար, մատնանշել այցի նպատակները:
Գիյոմ Օլանժիեն իր խոսքում անդրադարձել է ոլորտային առաջնահերթություններին և այդ ուղղությամբ գործակցության հեռանկարներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են գիտահետազոտական և մի շարք այլ ոլորտներում հնարավոր համագործակցության հարցեր:

Обсуждены новые возможности сотрудничества с Францией в ряде отраслей
26 октября министр высокотехнологической промышленности РА Роберт Хачатрян принял делегацию, возглавляемую начальником отдела Европа-Америка-Многосторонние действия Главного управления международных отношений и стратегии вооруженных сил Французской Республики Гийомом Оланжье.
Министр Роберт Хачатрян поприветствовал гостей и представил сферу деятельности министерства.
Чрезвычайный и Полномочный Посол Французской Республики в Республике Армения Анн Луйо поблагодарила за прием и представила цели визита.
В своем выступлении Гийом Оланжье коснулся отраслевых приоритетов и перспектив сотрудничества в этом направлении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы возможного сотрудничества в области научных исследований и разработок и ряд других направлений.