Քննարկվել են մի շարք ոլորտներում Ֆրանսիայի հետ համագործակցության նոր հնարավորությունները
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հոկտեմբերի 26-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Հանրապետության զինված ուժերի միջազգային հարաբերությունների և ռազմավարության գլխավոր տնօրինության Եվրոպա-Ամերիկա-Բազմակողմ գործողություններ գրասենյակի ղեկավար Գիյոմ Օլանժիեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը ողջունել է հյուրերին, ներկայացրել նախարարության գործունեության շրջանակը:
Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար, մատնանշել այցի նպատակները:
Գիյոմ Օլանժիեն իր խոսքում անդրադարձել է ոլորտային առաջնահերթություններին և այդ ուղղությամբ գործակցության հեռանկարներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են գիտահետազոտական և մի շարք այլ ոլորտներում հնարավոր համագործակցության հարցեր:

New opportunities for cooperation with France in a number of industries were discussed
On October 26, RA Minister of High-Tech Industry Robert Khachatryan received a delegation led by Guillaume Ollangier, head of the Europe-America-Multilateral Operational Office of the General Directorate of International Relations and Strategy of the Armed Forces of the French Republic.
Minister Robert Khachatryan greeted the guests and presented the scope of the Ministry’s activities.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of France to the Republic of Armenia, Anne Louyot thanked for the reception, presented the goals of the visit.
In his speech, Guillaume Ollangier touched upon sectoral priorities and prospects for cooperation in this area.
During the meeting, issues of possible cooperation in the field of R&D and a number of other areas were discussed.