Ինկուբացիոն ծրագիր իրականացնելու գնման մրցույթ
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է գնման մրցույթ՝ 2024թ. «Գաղափարից մինչև բիզնես» դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակներում «Գաղափարի փուլ» բաղադրիչով դրամաշնորհային մրցույթի հաղթող ընկերությունների համար Ինկուբացիոն ծրագիր իրականացնելու նպատակով:
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է մինչև 50 շահառու հանդիսացող հաղթող ընկերություններին աջակցել գաղափարի վավերացման, նախատիպի մշակման, նվազագույն կենսունակ պրոդուկտի մշակման և բիզնեսի առաջխաղացման աշխատանքներում:
Ընկերություններին կտրամադրվեն ինկուբացիոն դասընթացներ՝ իրենց գաղափարներն առևտրայնացնելու հնարավորության և տնտեսությունում նոր արժեք ստեղծելու նպատակով:
Ծրագրի մրցույթի ընդհանուր բյուջեն կազմում է առավելագույնը 10,000,000 ՀՀ դրամ:
Ինկուբացիոն ծրագիրն իրականացնելու գնման մրցույթի մանրամասները՝ անցկացման կարգը, հայտ կազմելու ու ներկայացնելու պայմանները ներկայացված են հետևյալ հղումով:

Тендер для реализации инкубационной программы
Министерство высокотехнологической промышленности РА объявляет тендер на закупку для реализации инкубационной программы для компаний-победителей конкурса грантов на фазе идеи «От идеи до бизнесу» в 2024 году.
В рамках программы до 50 компаний-бенефициаров получат поддержку в валидации идей, разработке прототипов и минимально жизнеспособных продуктов, продвижении бизнеса.
Компаниям будут предоставлены инкубационные курсы, которые позволят им коммерциализировать свои идеи и создать новую ценность в экономике.
Общий бюджет тендера — максимум 10 000 000 драмов РА.
Подробности тендера на закупку для реализации инкубационной программы доступны по следующей ссылке: https://hightech.gov.am/2023/12/06/incubation-grant-program/