Մեկնարկել է «ԱՅԴԵՔՍ 2025» (IDEX 2025) պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունումը
- Հրապարակվել է՝ 22/08/2024
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2025 թվականի փետրվարի 17-21-ն Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մայրաքաղաք Աբու Դաբիում կայանալիք «ԱՅԴԵՔՍ 2025» (IDEX 2025) պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին: Միջոցառումն անցկացվում է երկու տարին մեկ անգամ, բաղկացած է համաժողովից և ցուցահանդեսից, որոնց նպատակն է ստեղծել հարթակ՝ քննարկելու ոլորտի վերջին զարգացումները, միտումները և նորարարական լուծումները, որոնք կուղեկցվեն ոլորտի լավագույն փորձի և ձեռքբերումների ցուցադրմամբ:
Հաշվի առնելով միջոցառման մասշտաբայնությունն ու ձևաչափը՝ նախարարությունը նախատեսում է միջոցառմանը ներկայանալ հայկական ոլորտային ընկերությունների հետ միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով պաշտպանական և սպառազինության ոլորտներում կազմակերպությունների կողմից առաջարկվող լուծումները:
Մասնակցության հայտն անհրաժեշտ է լրացնել մինչև 2024 թվականի սեպտեմբերի 22-ը, հետևյալ հղումով՝ https://hightech.gov.am/hy/idex-2025:
Նախարարությունը հոգալու է ցուցահանդեսային տարածքի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ծախսերը։

The call for applications to participate in IDEX 2025 International Defence Technology Exhibition
The Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia announces a call for receiving applications for participation in IDEX 2025 International Defence Exhibition & Conference to be held on February 17-21, 2025 in Abu Dhabi, the capital of the United Arab Emirates.
IDEX takes place biennially and consists of a conference and exhibition, aimed at creating a platform to discuss the latest developments, trends and innovative solutions, showcasing the best practices and achievements in the industry.
Given the reach and format of the event, the MHTI considers to be represented in joint booth with the Armenian sector companies, presenting their solutions for the defence and armaments industry.
Applications should be submitted by September 22, 2024, through the following link: https://hightech.gov.am/hy/idex-2025 .
The Ministry covers the costs of renting the exhibition space, design and entry. The remaining costs (air tickets, accommodation) shall be covered by the shortlisted companies.