Մեկնարկել է «Տիեզերագնացության միջազգային 75-րդ համաժողովի» (IAC 2024) շրջանակում անցկացվող ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունումը
- Հրապարակվել է՝ 24/05/2024
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2024 թվականի հոկտեմբերի 14-18-ն Իտալիայի Հանրապետության Միլան քաղաքում կայանալիք «Տիեզերագնացության միջազգային 75-րդ համաժողովի» (75th International Astronautical Congress) շրջանակում անցկացվող ցուցահանդեսին մասնակցելու հայտերի ընդունման մասին:
Ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել տիեզերական ոլորտում գործունեություն ծավալող կազմակերպությունները, ինչպես նաև բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի այն կազմակերպությունները, որոնք կարող են ընդլայնել իրենց գործունեությունը նաև տիեզերական բնագավառում:
Ցուցահանդեսին նախարարությունը մասնակցելու է «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» (ARMENIA) միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով հայկական լուծումները տիեզերական ոլորտում:
Մասնակցության հայտն անհրաժեշտ է լրացնել մինչև 2024թ․ հունիսի 23-ը, հետևյալ հղումով՝ https://hightech.gov.am/hy/iac-2024-application-form:
Մնացած ծախսերը (ավիատոմսեր, կեցություն) հոգալու են ընտրված ընկերությունները։
Ցուցահանդեսի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ միջոցառման պաշտոնական կայքում՝ https://www.iac2024.org/ :

Application for Participation in exhibition within the \"75th International Astronautical Conference\" (IAC 2024) can be submitted
The RA Ministry of High-Tech Industry announces acceptance of applications for participation in the exhibition within the "75th International Astronautical Conference" (IAC 2024) to be held on October 14-18, 2024 in Milan, Italy.
Aerospace and high-tech organizations ready to expand their scope of activities are eligible to participate in the exhibition.
The Ministry will be represented under the "ARMENIA" joint pavilion showcasing Armenian solutions in the space industry.
Application for participation must be filled out by June 23, 2024, following the link: https://hightech.gov.am/hy/iac-2024-application-form
The Ministry covers the costs of renting the exhibition space, design and entry. The remaining costs (air tickets, accommodation) shall be covered by the shortlisted companies.