ՀՀ կառավարությունը և SADA-ն համատեղում են ջանքերը՝ կրթական համակարգի թվայնացման զարգացման համար
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության, Էկոնոմիկայի, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունների և պրոֆեսիոնալ ծառայությունների համաշխարհային առաջատար SADA-ի միջև «ԴիջիԹեք 2022» տեխնոլոգիական համաժողովի շրջանակում մարտի 10-ին ստորագրվել է Համագործակցության հուշագիր։
Հուշագիրը ստորագրել են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը և SADA ընկերության նախագահ, գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը:
Համագործակցության հուշագրի համաձայն, Հայաստանի պետական մարմինները և Google Cloud-ի առաջատար գործընկեր SADA-ն կհամատեղեն ջանքերը Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում կրթության հավասար հնարավորությունների, կրթական համակարգի թվայնացման զարգացման համար Google Workspace for Education Fundamentals ծառայությունների և գործիքակազմի ներդրման ուղղությամբ:
SADA-ն ՀՀ կրթական համակարգում կապահովի նաև Google Workspace for Education գործիքակազմի և ծառայությունների ինտեգրումը, կներդնի Chrome OS-ը և Chrome OS սարքերը՝ Google-ի և ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հետ համագործակցությամբ։
Բացի այս՝ SADA-ն ռեսուրսներ կտրամադրի նախագծի կառավարումը, ճարտարագիտությունը, փոփոխությունների կառավարման կարգերն ապահովելու համար։ SADA-ն նաև կաջակցի ՀՀ պետական մարմիններին՝ Google Workspace for Education Fundamentals ծառայությունների անվճար կիրարկման արտոնագիր ստանալու հարցում՝ համապատասխան Google-ի որակավորման պայմաններին:
«Մենք կարևորում ենք մեր հայրենիքում՝ Հայաստանում, կրթական համակարգի թվայնացման, դրա արդյունքում կրթության որակի բարելավման, հեռավար կրթության զարգացման անհրաժեշտությունը»,-նշել է SADA-ի նախագահ, գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը։
SADA-ն պրոֆեսիոնալ ծառայությունների առաջատար և Google Cloud-ի լուծումները մատակարարող մրցանակակիր ընկերություն է: Ունենալով թիմեր Հյուսիսային Ամերիկայի, Հնդկաստանի, Հայաստանի, ինչպես նաև ՄԹ-ի և Իռլանդիայի գրասենյակներում՝ SADA-ն դիրքավորվել է այնպես, որ կարողանա ամենուր մոտ լինել իր հաճախորդներին՝ իրենց թվային փոխակերպման ճանապարհին:
SADA-ն Google Cloud-ի Տարվա գործընկեր է ճանաչվել 5 տարի անընդմեջ, ունի Google Cloud-ի 10 մասնագիտացում և հաճախորդներին սպասարկելու լավագույն փորձ։ Ընկերությունը 15 տարի շարունակ ընդգրկվել է Inc. ամսագրի ԱՄՆ ամենաարագ աճող 5000 մասնավոր ընկերությունների և երեք տարի անընդմեջ՝ Ամերիկայի լավագույն 50 աշխատատեղերի ցուցակներում։

The RA Government and SADA join forces to develop the digitalization of the education system
On March 10, within the framework of the “DigiTech Summit 2022”, a Memorandum of Cooperation was signed between the RA Ministries of High-Tech Industry, Economy, Education, Science, Culture and Sports and SADA, the world leader in professional services.
The Memorandum was signed by Robert Khachatryan, RA Minister of High-Tech Industry Vahan Kerobyan, RA Minister of Economy, Ara Khzmalyan, RA ESCS Deputy Minister and Tony Safoyan, President and CEO of SADA.
According to the Memorandum of Cooperation, the government agencies of Armenia and the leading partner of Google Cloud SADA will join forces to introduce the services and tools of Google Workspace for Education Fundamentals to develop equal opportunities in education, digitalization of the educational system throughout the Republic of Armenia.
SADA will ensure the integration of Google Workspace for Education tools and services into the educational system of the Republic of Armenia and introduce Chrome OS and Chrome OS devices in cooperation with Google and the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sports.
SADA will also provide resources for project management, engineering, and change management procedures. SADA will also assist the RA Government agencies in obtaining a free license to implement Google Workspace for Education Fundamentals services in accordance with the Google qualification conditions.
“We emphasize the need to digitalize the educational system in our homeland, Armenia, which will improve the quality of education and the development of distance education,” said Tony Safoyan, President and CEO of SADA.
SADA is a market leader in professional services and an award-winning solutions provider of Google Cloud. With offices in North America, India, Armenia, and UK/Ireland providing sales and customer support teams, SADA is positioned to meet customers where they are in their digital transformation journey.
SADA is a 5x Google Cloud Partner of the Year award winner with 10 Google Cloud Specializations and a proven track record of offering customers best-in-class service. SADA is a 15x honoree of the Inc. 5000 list of America’s Fastest-Growing Private Companies and has been named to Inc. Magazine’s Best Workplaces three years in a row.