ՀՀ կառավարությունը և SADA-ն համատեղում են ջանքերը՝ կրթական համակարգի թվայնացման զարգացման համար
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության, Էկոնոմիկայի, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունների և պրոֆեսիոնալ ծառայությունների համաշխարհային առաջատար SADA-ի միջև «ԴիջիԹեք 2022» տեխնոլոգիական համաժողովի շրջանակում մարտի 10-ին ստորագրվել է Համագործակցության հուշագիր։
Հուշագիրը ստորագրել են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը և SADA ընկերության նախագահ, գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը:
Համագործակցության հուշագրի համաձայն, Հայաստանի պետական մարմինները և Google Cloud-ի առաջատար գործընկեր SADA-ն կհամատեղեն ջանքերը Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում կրթության հավասար հնարավորությունների, կրթական համակարգի թվայնացման զարգացման համար Google Workspace for Education Fundamentals ծառայությունների և գործիքակազմի ներդրման ուղղությամբ:
SADA-ն ՀՀ կրթական համակարգում կապահովի նաև Google Workspace for Education գործիքակազմի և ծառայությունների ինտեգրումը, կներդնի Chrome OS-ը և Chrome OS սարքերը՝ Google-ի և ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հետ համագործակցությամբ։
Բացի այս՝ SADA-ն ռեսուրսներ կտրամադրի նախագծի կառավարումը, ճարտարագիտությունը, փոփոխությունների կառավարման կարգերն ապահովելու համար։ SADA-ն նաև կաջակցի ՀՀ պետական մարմիններին՝ Google Workspace for Education Fundamentals ծառայությունների անվճար կիրարկման արտոնագիր ստանալու հարցում՝ համապատասխան Google-ի որակավորման պայմաններին:
«Մենք կարևորում ենք մեր հայրենիքում՝ Հայաստանում, կրթական համակարգի թվայնացման, դրա արդյունքում կրթության որակի բարելավման, հեռավար կրթության զարգացման անհրաժեշտությունը»,-նշել է SADA-ի նախագահ, գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը։
SADA-ն պրոֆեսիոնալ ծառայությունների առաջատար և Google Cloud-ի լուծումները մատակարարող մրցանակակիր ընկերություն է: Ունենալով թիմեր Հյուսիսային Ամերիկայի, Հնդկաստանի, Հայաստանի, ինչպես նաև ՄԹ-ի և Իռլանդիայի գրասենյակներում՝ SADA-ն դիրքավորվել է այնպես, որ կարողանա ամենուր մոտ լինել իր հաճախորդներին՝ իրենց թվային փոխակերպման ճանապարհին:
SADA-ն Google Cloud-ի Տարվա գործընկեր է ճանաչվել 5 տարի անընդմեջ, ունի Google Cloud-ի 10 մասնագիտացում և հաճախորդներին սպասարկելու լավագույն փորձ։ Ընկերությունը 15 տարի շարունակ ընդգրկվել է Inc. ամսագրի ԱՄՆ ամենաարագ աճող 5000 մասնավոր ընկերությունների և երեք տարի անընդմեջ՝ Ամերիկայի լավագույն 50 աշխատատեղերի ցուցակներում։

Правительство РА и SADA объединяют усилия для развития цифровизации системы образования
10 марта в рамках технологической конференции «DigiTech 2022» был подписан Меморандум о сотрудничестве между министерствами высокотехнологической промышленностью РА, экономики, образования, науки, культуры и спорта и мировым лидером в сфере профессиональных услуг SADA.
Меморандум подписали министр высокотехнологической промышленности РА Роберт Хачатрян, министр экономики РА Ваан Керобян, заместитель министра ОНКС РА Ара Хзмалян и президент и генеральный директор компании SADA Тони Сафоян.
Согласно меморандуму о сотрудничестве, госорганы Армении и ведущий партнер Google Cloud SADA объединят усилия в направлении внедрения сервисов и инструментов Google Workspace for Education Fundamentals для развития равных возможностей в образовании, цифровизации образовательной системы на всей территории Республики Армения.
SADA также обеспечит интеграцию инструментов и сервисов Google Workspace for Education в образовательную систему РА и внедрит Chrome OS и устройства Chrome OS в сотрудничестве с Google и Министерством образования, науки, культуры и спорта РА. Кроме того, SADA предоставит ресурсы для обеспечения управления проектом, проектирования и процедур управления изменениями.
SADA также окажет помощь государственным органам РА в получении бесплатной лицензии на внедрение сервисов Google Workspace for Education Fundamentals в соответствии с квалификационными условиями Google.
«Мы подчеркиваем необходимость цифровизации образовательной системы на нашей родине, в Армении, в результате чего повысится качество образования, и развитие дистанционного образования», — сказал Тони Сафоян, президент и исполнительный директор SADA.
SADA — ведущий поставщик профессиональных услуг и отмеченный наградами поставщик облачных решений Google. Имея команды в Северной Америке, Индии, Армении, а также офисы в Великобритании и Ирландии, SADA позиционирует себя так, чтобы быть рядом со своими клиентами во всем мире на пути к цифровой трансформации.
SADA была признана партнером года Google Cloud в течение 5 лет подряд, имеет 10 специализаций Google Cloud и лучший опыт обслуживания клиентов. Компания входит в список 5000 самых быстрорастущих частных компаний США журнала Inc Magazine 15 лет подряд и 50 лучших рабочих мест Америки три года подряд.