Հայաստանը կմասնակցի «ԱՅԴԵՔՍ 2023» (IDEX 2023) պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2023թ. փետրվարի 20-24-ը ԱՄԷ մայրաքաղաք Աբու Դաբիում կայանալիք «ԱՅԴԵՔՍ 2023» (IDEX 2023) պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Հաշվի առնելով միջոցառման մասշտաբայնությունն ու ձևաչափը՝ նախարարությունը նախատեսում է միջոցառմանը ներկայանալ հայկական ոլորտային ընկերությունների հետ միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով պաշտպանական և սպառազինության ոլորտներում կազմակերպությունների կողմից առաջարկվող լուծումները:
Բացի պաշտպանական ոլորտում գործունեություն ծավալող կազմակերպություններից, ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել նաև բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի այն կազմակերպությունները, որոնք կարող են ընդլայնել իրենց գործունեությունը նշյալ բնագավառում:
Ցուցահանդեսին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել դիմում-հայտը՝ անցնելով հետևյալ հղումով:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը նոյեմբերի 24-ն է:
Նշենք, որ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է միայն տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:

Armenia to take part in IDEX 2023 International Defense Technology Exhibition (IDEX 2023)
The Ministry of High-Tech Industry of the RA announces the start of accepting applications for participation in the International Defense Exhibition IDEX 2023, which will be held in the UAE capital Abu Dhabi on February 20-24, 2023.
Taking into account the scale and format of the event, the Ministry plans to present at the event a joint pavilion with Armenian sector companies, presenting the solutions offered by organizations in the defense and armed industries.
In addition to organizations working in the defense sector, organizations from the high-tech sector that can expand their activities in this area, can also take part in the exhibition.
To participate in the exhibition, you must fill out the application form by clicking on the following link.
The deadline for applications is 24 November.
More detailed information about the exhibition is available on the official website of the event.
It should be noted that the Ministry of High-Tech Industry of the RA assumes only the costs of rent, construction and access to the exhibition.