Հայաստանը կմասնակցի «ԱՅԴԵՔՍ 2023» (IDEX 2023) պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2023թ. փետրվարի 20-24-ը ԱՄԷ մայրաքաղաք Աբու Դաբիում կայանալիք «ԱՅԴԵՔՍ 2023» (IDEX 2023) պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Հաշվի առնելով միջոցառման մասշտաբայնությունն ու ձևաչափը՝ նախարարությունը նախատեսում է միջոցառմանը ներկայանալ հայկական ոլորտային ընկերությունների հետ միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով պաշտպանական և սպառազինության ոլորտներում կազմակերպությունների կողմից առաջարկվող լուծումները:
Բացի պաշտպանական ոլորտում գործունեություն ծավալող կազմակերպություններից, ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել նաև բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի այն կազմակերպությունները, որոնք կարող են ընդլայնել իրենց գործունեությունը նշյալ բնագավառում:
Ցուցահանդեսին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել դիմում-հայտը՝ անցնելով հետևյալ հղումով:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը նոյեմբերի 24-ն է:
Նշենք, որ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է միայն տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:

Армения примет участие в международной выставке оборонных технологий «IDEX 2023» (IDEX 2023)
Министерство высокотехнологической промышленности РА объявляет о начале приема заявок на участие в Международной выставке оборонных технологий IDEX 2023, которая состоится в столице ОАЭ Абу-Даби 20-24 февраля 2023 года.
Учитывая масштаб и формат мероприятия, министерство планирует выступить на мероприятии с компаниями армянского сектора на совместном стенде, представляя решения, предлагаемые организациями оборонных и вооруженных отраслей.
Помимо организаций, работающих в оборонной сфере, в выставке могут принять участие и организации высокотехнологичного сектора, которые могут расширить свою деятельность в указанной сфере.
Для участия в выставке необходимо заполнить форму заявки, пройдя по следующей ссылке.
Крайний срок подачи заявок – 24 ноября.
Более подробная информация о выставке доступна на официальном сайте мероприятия.
Следует отметить, что Министерство высокотехнологической промышленности РА берет на себя только расходы по аренде, строительству и обеспечению доступа на выставку.