Գործարկվել է առաջին մասշտաբային պետական հարթակը՝ e-work.am-ը
Մայիսի 3-ին տեղի է ունեցել աշխատանք գտնելու և առաջարկելու առաջին մասշտաբային պետական հարթակի՝ «e-work.am»-ի պաշտոնական շնորհանդեսը, որի նպատակն է կամուրջ ստեղծել գործատուի և աշխատանք փնտրողի միջև, մեկտեղել հանրապետությունում առկա թափուր աշխատատեղերն ու խթանել պետություն-գործատու-աշխատանք փնտրողների միջև կապը։
Հաջորդիվ տեղի է ունեցել պանելային քննարկում՝ «Զբաղվածության մարտահրավերները թվայնացման դարաշրջանում» թեմայով, որին մասնակցել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը:
Նախարարի առաջին տեղակալն իր խոսքում անդրադարձել է տվյալների քաղաքականությանը, մասնավորապես՝ տվյալների հավաքագրմանը, համադրելիությանը, փոխգործելիությանը և կիբեռհարթություններում տվյալների պաշտպանվածությանը:
Գևորգ Մանթաշյանը ներկայացրել է նաև «Ես եմ» ազգային նույնականացման հարթակը, ձեռնարկվող օրենսդրական բարեփոխումները, աշխատանքային շուկայի ձևավորման համատեքստում կարևորել է մարդկային տաղանդների, ունակությունների զարգացմանն ուղղված մշտական աշխատանքները, խոսել նախարարության կողմից իրականացվող կադրերի վերաորակավորման, կարողությունների զարգացման ծրագրերի մասին:
Միջոցառման շրջանակում կազմակերպել է նաև աշխատանքային տոնավաճառ, որին մասնակցել են մի շարք առաջատար գործատուներ:
Հարթակը գործարկել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը, մշակել՝ «Նորք» տեխնոլոգիաների կենտրոնը:

Запущена первая крупномасштабная государственная платформа, e-work.am
З мая была официально запущена первая масштабная общественная платформа для поиска и предложения работы, e-work.am, цель которой – создать мост между работодателем и соискателем работы, объединить имеющиеся в республике вакансии и способствовать развитию связи государство-работодатель между соискателями работы.
Состоялась панельная дискуссия на тему «Вызовы занятости в эпоху цифровизации», в которой принял участие первый заместитель министра высокотехнологической промышленности Геворг Манташян.
В своем выступлении первый заместитель министра коснулся политики в области данных, в частности сбора данных, сопоставимости, интероперабельности и защиты данных в киберпространстве.
Геворг Манташян также представил национальную систему идентификации «Yes em», проводимые законодательные реформы, подчеркнул важность работы, направленной на развитие талантов и способностей человека в контексте рынка труда, и рассказал о программах переподготовки и повышения квалификации, осуществляемых министерством.
В рамках мероприятия также была организована ярмарка вакансий, в которой приняли участие ряд ведущих работодателей.
Платформа была запущена Министерством труда и социальных вопросов Республики Армения и разработана технологическим центром "Норк".