Նախարարի տեղակալը մասնակցել է «Մարզերում մասնաճյուղ բացելու առավելությունները» խորագրով քննարկմանը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սիմոնյանը Գյումրիում մասնակցել է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UATE) կողմից անցկացվող «Մարզերում մասնաճյուղ բացելու առավելությունները» խորագրով պանելային քննարկմանը, որը կազմակերպվել էր UATE Member Meetup-ի շրջանակում:
Միջոցառման ընթացքում նախարարի տեղակալը շրջայց է կատարել Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնում (GTC), ծանոթացել կենտրոնի նախաձեռնություններին, GTC-ում գործունեություն իրականացնող ընկերությունների աշխատանքներին:
Առաջին կանգառը EPAM Armenia-ն էր, որտեղ Ռուբեն Սիմոնյանը ծանոթացել է ընկերության ծրագրերին և կրթական նոր դասընթացներին: Հաջորդը՝ VOLO-ն և Fimetech-ն էին, որտեղ ներկայացվել են ընկերությունների գրանցած հաջողություններն ու առաջիկա նախագծերը։
Նախարարի տեղակալն այցելել է նաև «Popok Animation Studio», ծանոթացել ընկերության գործունեությանն ու ստուդայի աշխատանքներին, կազմակերպվող եռաչափ գրաֆիկայի և անիմացայի անվճար դասընթացներին:

Заместитель министра принял участие в дискуссии на тему "Преимущества открытия отделений в регионах"
Заместитель министра высокотехнологической промышленности РА Рубен Симонян принял участие в панельной дискуссии "Преимущества открытия филиала в регионах", организованной Союзом Компаний Передовых Технологий (UATE) в Гюмри. Дискуссионный форум был организован в рамках встречи членов UATE.
В ходе мероприятия заместитель министра посетил Гюмрийский технологический центр (ГТЦ), ознакомился с инициативами центра, работой компаний, действующих в рамках ГТЦ.
Первой остановкой стала ЕПАМ Армения, где программы компании и новые образовательные курсы были представлены Рубену Симоняну. Затем он посетил Volo и FimeTech, где были представлены успехи компаний и предстоящие проекты.
Заместитель министра также посетил «Popok Animation Studio», ознакомился с деятельностью компании и работой студии, бесплатными курсами по 3D-графике и анимации.