Նախարարի տեղակալը մասնակցել է «Մարզերում մասնաճյուղ բացելու առավելությունները» խորագրով քննարկմանը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սիմոնյանը Գյումրիում մասնակցել է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UATE) կողմից անցկացվող «Մարզերում մասնաճյուղ բացելու առավելությունները» խորագրով պանելային քննարկմանը, որը կազմակերպվել էր UATE Member Meetup-ի շրջանակում:
Միջոցառման ընթացքում նախարարի տեղակալը շրջայց է կատարել Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնում (GTC), ծանոթացել կենտրոնի նախաձեռնություններին, GTC-ում գործունեություն իրականացնող ընկերությունների աշխատանքներին:
Առաջին կանգառը EPAM Armenia-ն էր, որտեղ Ռուբեն Սիմոնյանը ծանոթացել է ընկերության ծրագրերին և կրթական նոր դասընթացներին: Հաջորդը՝ VOLO-ն և Fimetech-ն էին, որտեղ ներկայացվել են ընկերությունների գրանցած հաջողություններն ու առաջիկա նախագծերը։
Նախարարի տեղակալն այցելել է նաև «Popok Animation Studio», ծանոթացել ընկերության գործունեությանն ու ստուդայի աշխատանքներին, կազմակերպվող եռաչափ գրաֆիկայի և անիմացայի անվճար դասընթացներին:

The Deputy Minister participated in a discussion entitled "The Benefits of Opening a Branch in Regions"
Deputy Minister of High-Tech Industry of the RA Ruben Simonyan participated in the panel discussion entitled "The Benefits of Opening a Branch in Regions" organized by the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE) in Gyumri. The panel discussion was organized within the UATE Member Meetup.
During the event, the Deputy Minister visited Gyumri Technology Center (GTC), familiarized himself with the initiatives of the center, the work of the companies operating in the GTC.
The first stop was EPAM Armenia, where the company's programs and new educational courses were introduced to Ruben Simonian. Next, he visited VOLO and FimeTech, where the companies' successes and upcoming projects were presented.
The Deputy Minister also visited “Popok Animation Studio”, got acquainted with the activities of the company and the work of the studio, free courses on 3D graphics and animation.