Տեղի է ունեցել «Կիբեռանվտանգության մասին» օրենքի նախագծի հանրային քննարկում
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունում փետրվարի 15-ին տեղի է ունեցել «Կիբեռանվտանգության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի հանրային քննարկումը, որին մասնակցել են ոլորտային կազմակերպությունների, շահագրգիռ կառույցների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը: Նա իր խոսքում նշել է, որ նախկինում ներկայացված առաջարկությունները դիտարկվել են, որոնց հիման վրա օրենքի նախագիծը ենթարկվել է որոշակի փոփոխությունների: Նախարարի առաջին տեղակալը կարևորել է հանդիպումների այսպիսի ձևաչափով մտքերի փոխանակումն ու կարծիքների արտահայտումը:
Հանդիպման մասնակիցները ներկայացրել են իրենց դիտարկումներն ու առաջարկություններն օրենքի նախագծի առանձին դրույթների, եզրույթների, ձևակերպումների շուրջ, նշել, թե հատկապես որ հոդվածները լավարկման և հստակեցման կարիք ունեն:

Public discussion of the draft Law "On Cyber Security" was held in the Ministry
On February 15, the Ministry of High-Tech Industry of the RA held a public discussion of the draft Law of the RA "On Cyber Security", which was attended by representatives of sectoral organizations and interested parties.
Gevorg Mantashyan, First Deputy Minister of High-Tech Industry of the RA, participated in the meeting. In his speech, he noted that the previously presented proposals were considered, based on which the draft law was subjected to certain changes. The First Deputy Minister emphasized the importance of exchanging ideas and expressing opinions in this format of meetings.
The participants of the meeting presented their observations and recommendations on the separate provisions, terms, wordings of the draft law, and noted which articles in particular need improvement and clarification.