Տեղի է ունեցել «Կիբեռանվտանգության մասին» օրենքի նախագծի հանրային քննարկում
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունում փետրվարի 15-ին տեղի է ունեցել «Կիբեռանվտանգության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի հանրային քննարկումը, որին մասնակցել են ոլորտային կազմակերպությունների, շահագրգիռ կառույցների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը: Նա իր խոսքում նշել է, որ նախկինում ներկայացված առաջարկությունները դիտարկվել են, որոնց հիման վրա օրենքի նախագիծը ենթարկվել է որոշակի փոփոխությունների: Նախարարի առաջին տեղակալը կարևորել է հանդիպումների այսպիսի ձևաչափով մտքերի փոխանակումն ու կարծիքների արտահայտումը:
Հանդիպման մասնակիցները ներկայացրել են իրենց դիտարկումներն ու առաջարկություններն օրենքի նախագծի առանձին դրույթների, եզրույթների, ձևակերպումների շուրջ, նշել, թե հատկապես որ հոդվածները լավարկման և հստակեցման կարիք ունեն:

Состоялось общественное обсуждение законопроекта о «Кибербезопасности»
15 февраля в Министерстве высокотехнологической промышленности РА состоялось общественное обсуждение проекта закона РА «О кибербезопасности», в котором приняли участие представители отраслевых организаций и заинтересованных структур.
Во встрече принял участие первый заместитель министра высокотехнологической промышленности РА Геворг Манташян. В своем выступлении он отметил, что ранее представленные предложения были рассмотрены, на основании чего в законопроект были внесены определенные изменения. Первый заместитель министра подчеркнул важность обмена идеями и выражения мнений в таком формате встреч.
Участники обсуждения представили свои замечания и рекомендации по отдельным положениям, терминам, формулировкам законопроекта, а также отметили, какие статьи особенно нуждаются в доработке и уточнении.