Հայկական ընկերությունները մասնակցում են Հնդկաստանի խոշորագույն տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին
Հնդկաստանի մայրաքաղաք Նյու Դելիի «Պրագատի Մայդան» ցուցահանդեսային համալիրում հունվարի 17-ին մեկնարկել է երկրի տեխնոլոգիական ամենամեծ միջոցառումը՝ «Քոնվերջենս Ինդիա 2024» («Convergence India 2024») ցուցահանդեսը:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության նախաձեռնությամբ ցուցահանդեսին «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարով մասնակցում է 8 հայկական ոլորտային ընկերություն, որոնք ներկայացնում են իրենց արտադրանքը, լուծումներն ու ձեռքբերումները տեխնոլոգիական, բժշկական, արհեստական բանականության, սարքաշինության և այլ ուղղություններով։
Հունվարի 17-19-ն անցկացվող եռօրյա միջոցառման ընթացքում այցելուները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու հեռահաղորդակցության և հեռարձակման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, թվային էլեկտրոնիկայի, կաբելային և արբանյակային հաղորդակցության, ինչպես նաև ամպային հաշվարկների ոլորտում վերջին ձեռքբերումներին:
Հայկական տաղավար է այցելել Հնդկաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը, ծանոթացել ընկերություններին և ներկայացված ցուցանմուշներին:
1992 թվականից անցկացվող միջոցառումը Հնդկաստանի խոշորագույն իրադարձություններից է, որի շրջանակներում նախատեսվում է ավելի քան 55 000 այցելու, շուրջ 1200 արտադրական ապրանքանիշերի և տեխնոլոգիական ընկերությունների մասնակցություն ավելի քան 40 երկրից:

On January 17, the 31st “Convergence India” Expo, India's largest Tech event kicked off in the "Pragati Maidan" exhibition complex of New Delhi, the capital of India.
At the initiative of the Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia, 8 Armenian sectorial companies are participating in the "Convergence India 2024" exhibition with the joint pavilion "ARMENIA", presenting their products, solutions and achievements in technological, medical, artificial intelligence, equipment construction and other directions.
During the three-day event, which will be held on January 17-19, visitors will have the opportunity to learn about the latest achievements in the field of telecommunications and broadcasting, information technology, digital electronics, cable and satellite communications, as well as cloud computing.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to India Vahagn Afyan visited the Armenian pavilion, got acquainted with the companies and presented exhibits.
The event, which has been held since 1992, is one of India's largest events, with over 55,000 visitors, around 1,200 manufacturing brands and technology companies from over 40 countries expected to participate.