Հայկական ընկերությունները մասնակցում են Հնդկաստանի խոշորագույն տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին
Հնդկաստանի մայրաքաղաք Նյու Դելիի «Պրագատի Մայդան» ցուցահանդեսային համալիրում հունվարի 17-ին մեկնարկել է երկրի տեխնոլոգիական ամենամեծ միջոցառումը՝ «Քոնվերջենս Ինդիա 2024» («Convergence India 2024») ցուցահանդեսը:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության նախաձեռնությամբ ցուցահանդեսին «ՀԱՅԱՍՏԱՆ» միասնական տաղավարով մասնակցում է 8 հայկական ոլորտային ընկերություն, որոնք ներկայացնում են իրենց արտադրանքը, լուծումներն ու ձեռքբերումները տեխնոլոգիական, բժշկական, արհեստական բանականության, սարքաշինության և այլ ուղղություններով։
Հունվարի 17-19-ն անցկացվող եռօրյա միջոցառման ընթացքում այցելուները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու հեռահաղորդակցության և հեռարձակման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, թվային էլեկտրոնիկայի, կաբելային և արբանյակային հաղորդակցության, ինչպես նաև ամպային հաշվարկների ոլորտում վերջին ձեռքբերումներին:
Հայկական տաղավար է այցելել Հնդկաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը, ծանոթացել ընկերություններին և ներկայացված ցուցանմուշներին:
1992 թվականից անցկացվող միջոցառումը Հնդկաստանի խոշորագույն իրադարձություններից է, որի շրջանակներում նախատեսվում է ավելի քան 55 000 այցելու, շուրջ 1200 արտադրական ապրանքանիշերի և տեխնոլոգիական ընկերությունների մասնակցություն ավելի քան 40 երկրից:

Армянские компании участвуют в крупнейшей технологической выставке Индии
17 января в выставочном комплексе «Прагати Майдан» в столице Индии Нью-Дели стартовало крупнейшее технологическое событие страны — выставка «Конвергенция Индия 2024».
По инициативе Министерства высокотехнологической промышленности РА в выставке участвуют 8 армянских отраслевых компаний с объединенным павильоном «АРМЕНИЯ», которые представляют свою продукцию, решения и достижения в области технологий, медицины, искусственного интеллекта, приборостроения и других направлений.
В ходе трехдневного мероприятия, которое пройдет 17-19 января, посетители получат возможность узнать о последних достижениях в области телекоммуникаций и телерадиовещания, информационных технологий, цифровой электроники, кабельной и спутниковой связи, а также облачного вычисления.
Чрезвычайный и Полномочный Посол Армении в Индии Ваагн Афян посетил армянский павильон, ознакомился с компаниями и представленными экспонатами.
Мероприятие, которое проводится с 1992 года, является одним из крупнейших мероприятий в Индии. Ожидается, что в нем примут участие более 55 000 посетителей, около 1200 производственных брендов и технологических компаний из более чем 40 стран.