ՀՀ ԲՏԱՆ-ը հայտարարում է «Կարողությունների զարգացում» բաղադրիչով դրամաշնորհային մրցույթ
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը «Մասնագետների պատրաստման բուհ-մասնավոր հատված համագործակցություն» ծրագրի շրջանակում հայտարարում է տեխնոլոգիական ընկերությունների կադրային համալրմանն ու վերապատրաստմանն ուղղված «Կարողությունների զարգացում» բաղադրիչի դրամաշնորհային մրցույթ:
Բաղադրիչի իրականացման նպատակով կբացվի վաուչերային ֆոնդ, որի ընդհանուր բյուջեն կկազմի 80 մլն (ութսուն միլիոն) ՀՀ դրամ:
Վաուչերային ֆոնդից յուրաքանչյուր ծրագրին տրամադրվող գումարը կազմելու է կազմակերպություններից ստացված դիմումով ներկայացվող գնի 75 տոկոսը, բայց ոչ ավել քան 2 միլիոն ՀՀ դրամը:
Ֆինանսավորվելու են բացառապես կադրային պատրաստման/վերապատրաստման նախագծերը:
Մրցույթի մասնակցության հայտերն անհրաժեշտ է ներկայացնել www.armeps.am համակարգի միջոցով մինչև 2024 թվականի օգոստոսի 16-ը՝ ժամը 16:00-ն։

The RA MHTI announces a grant competition with "Capacity Building" component
The RA Ministry of High-Tech Industry, launches a grant competition for the "Capacity Building" component, within the framework of "University-Private Sector Cooperation for Training Specialists" program, aimed at staffing and training of tech companies.
For the purpose of implementing the component, a voucher fund will be started with total budget of AMD 80 million (eighty million).
Each project will receive an amount from the voucher fund equal to 75 percent of the sum claimed by the submitted application, but not more than AMD 2 million.
Only staffing/training projects will receive funds.
Applications for participation must be submitted through www.armeps.am by August 16, 2024, 4:00 p.m.
Please check the following link for the announcement details, tendering process, application development and way of applying.