Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն ընդունել է «Վայլդբերրիզ» ընկերության գլխավոր տնօրենին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հուլիսի 6-ին ընդունել է «Վայլդբերրիզ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Տատյանա Բակալչուկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը ընդգծել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության ենթակայության տակ գտնվող «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի և «Վայլդբերրիզ» ընկերության համագործակցության հնարավորությունների ընդլայնումն ու գործնական քայլերի կարևորությունը:
«Վայլդբերրիզ» ընկերության գլխավոր տնօրենը նշել է, որ ընկերության գործունեության ծավալները Հայաստանում էականորեն աճել են և զարգանում են դինամիկ դրական տեմպերով:
Ռոբերտ Խաչատրյանն անդրադարձել է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, այդ թվում՝ ապրանքների տեսակավորման նոր կենտրոնի նախագծին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էլեկտրոնային առևտրի զարգացման հնարավորություններն ու հայ արտադրողների ավելի մեծ շուկաներ մուտք գործելու հնարավորությունը:
«Վայլդբերիզ» ընկերության ներկայացուցիչները ցանկություն են հայտնել նոր մակարդակի բարձրացնել «Վայլդբերրիզ»-ի և «ՀայՓոստ»-ի հետ հարաբերությունները՝ լոգիստիկայի բարելավման, տեսակավորման նոր կետեր ստեղծելու և հայաստանյան ձեռնարկատերերի հետ աշխատանքն ակտիվացնելու նպատակով:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել կազմակերպել առանձին հանդիպում «ՀայՓոստ»-ի և «Վայլդբերրիզ»-ի միջև՝ բարձրացված հարցերն աշխատանքային կարգով քննարկելու համար:

Министр Роберт Хачатрян принял генерального директора компании «Вайлдберриз»
6 июля министр высокотехнологической промышленности РА Роберт Хачатрян принял делегацию во главе с генеральным директором компании «Вайлдберриз» Татьяной Бакальчук.
Приветствуя гостей, министр Роберт Хачатрян подчеркнул важность расширения возможностей сотрудничества между ЗАО «Айпост, находящемся под управлением Министерства высокотехнологической промышленности РА, и компанией «Вайлдберриз».
Генеральный директор ООО «Вайлдберриз» отметила, что что объем деятельности компании в Армении значительно увеличился и развивается динамичными и положительными темпами.
Роберт Хачатрян затронул ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, в том числе коснулся проекта нового центра сортировки товаров. В ходе встречи обсуждались возможности развития электронной торговли и возможности выхода армянских производителей на более крупные рынки.
Представители компании «Вайлдберриз» выразили желание поднять отношения между «Вайлдберриз» и «Айпост» на новый уровень с целью улучшения логистики, создания новых сортировочных пунктов и активизации работы с армянскими предпринимателями.
По итогам встречи была достигнута договоренность об организации отдельной встречи между «Айпост» и «Вайлдберриз» для обсуждения поднятых вопросов в рабочем порядке.