Նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանն ընդունել է «Վայլդբերրիզ» ընկերության գլխավոր տնօրենին
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը հուլիսի 6-ին ընդունել է «Վայլդբերրիզ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Տատյանա Բակալչուկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը ընդգծել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության ենթակայության տակ գտնվող «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի և «Վայլդբերրիզ» ընկերության համագործակցության հնարավորությունների ընդլայնումն ու գործնական քայլերի կարևորությունը:
«Վայլդբերրիզ» ընկերության գլխավոր տնօրենը նշել է, որ ընկերության գործունեության ծավալները Հայաստանում էականորեն աճել են և զարգանում են դինամիկ դրական տեմպերով:
Ռոբերտ Խաչատրյանն անդրադարձել է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, այդ թվում՝ ապրանքների տեսակավորման նոր կենտրոնի նախագծին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էլեկտրոնային առևտրի զարգացման հնարավորություններն ու հայ արտադրողների ավելի մեծ շուկաներ մուտք գործելու հնարավորությունը:
«Վայլդբերիզ» ընկերության ներկայացուցիչները ցանկություն են հայտնել նոր մակարդակի բարձրացնել «Վայլդբերրիզ»-ի և «ՀայՓոստ»-ի հետ հարաբերությունները՝ լոգիստիկայի բարելավման, տեսակավորման նոր կետեր ստեղծելու և հայաստանյան ձեռնարկատերերի հետ աշխատանքն ակտիվացնելու նպատակով:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել կազմակերպել առանձին հանդիպում «ՀայՓոստ»-ի և «Վայլդբերրիզ»-ի միջև՝ բարձրացված հարցերն աշխատանքային կարգով քննարկելու համար:

Minister Robert Khachatryan received the General Director of “Wildberries”
On July 6, the Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia Robert Khachatryan received the delegation led by Tatyana Bakalchuk, General Director of “Wildberries” company.
Welcoming the guests, Minister Robert Khachatryan emphasized the importance of expansion of cooperation opportunities between “HayPost” CJSC and “Wildberries” LLC.
The General Director of “Wildberries” company noted that the volume of the company’s activities in Armenia has increased significantly and is developing at a dynamic and positive pace.
Robert Khachatryan touched on a number of topics of mutual interest, including the project of a new product sorting center.
During the meeting, the possibilities of e-commerce development and the opportunity of Armenian producers to enter larger markets were discussed.
The representatives of the “Wildberries” company expressed their desire to raise the relations between “Wildberries” and “HayPost” to a new level in order to improve logistics, create new sorting points and activate work with Armenian entrepreneurs.
An agreement was reached to organize a separate meeting between “HayPost” and “Wildberries” to discuss the raised issues in working order.