Մեկնարկել է «ԷԴԵՔՍ 2023» (EDEX 2023) պաշտպանական և անվտանգային տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունումը
- Հրապարակվել է՝ 26/06/2023
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2023թ. դեկտեմբերի 4-7-ը Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության մայրաքաղաք՝ Կահիրեում կայանալիք «ԷԴԵՔՍ 2023» (EDEX 2023) պաշտպանական և անվտանգային տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Բացի պաշտպանական և անվտանգային ոլորտում գործունեություն ծավալող կազմակերպություններից, ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել նաև բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի այն կազմակերպությունները, որոնք կարող են ընդլայնել իրենց գործունեությունը նշյալ բնագավառում:
Նախարարությունը՝ հայկական ոլորտային ընկերությունների հետ, ցուցահանդեսին կմասնակցի միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով պաշտպանական և անվտանգային ոլորտներում կազմակերպությունների կողմից առաջարկվող լուծումները:
Ցուցահանդեսին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել դիմում-հայտը՝ անցնելով հետևյալ հղումով:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը 2023թ. հուլիսի 30-ն է:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է միայն տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:

Начался прием заявок на участие в международной выставке технологий обороны и безопасности «EDEX 2023»
Министерство высокотехнологической промышленности РА объявляет о начале приема заявок на участие в международной выставке технологий обороны и безопасности «EDEX 2023», которая состоится 4-7 декабря 2023 года в столице Арабской Республики Египет Каире.
Помимо тех организаций, которые осуществляют деятельность в сфере обороны и безопасности, в выставке могут принять участие и те высокотехнологические организации, которые могут расширить свою деятельность в упомянутой сфере.
Министерство вместе с армянскими отраслевыми компаниями примет участие в выставке с общим павильоном, где будут представлены решения, предлагаемые организациями в сфере обороны и безопасности.
Для участия в выставке необходимо заполнить заявку, перейдя по следующей ссылке. Крайний срок приема заявок – 30 июля 2023 года.
Министерство высокотехнологической промышленности РА покрывает только расходы на аренду и строительство павильона и обеспечения доступа на выставку.