Մեկնարկել է «ԷԴԵՔՍ 2023» (EDEX 2023) պաշտպանական և անվտանգային տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունումը
- Հրապարակվել է՝ 26/06/2023
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2023թ. դեկտեմբերի 4-7-ը Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության մայրաքաղաք՝ Կահիրեում կայանալիք «ԷԴԵՔՍ 2023» (EDEX 2023) պաշտպանական և անվտանգային տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Բացի պաշտպանական և անվտանգային ոլորտում գործունեություն ծավալող կազմակերպություններից, ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել նաև բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի այն կազմակերպությունները, որոնք կարող են ընդլայնել իրենց գործունեությունը նշյալ բնագավառում:
Նախարարությունը՝ հայկական ոլորտային ընկերությունների հետ, ցուցահանդեսին կմասնակցի միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով պաշտպանական և անվտանգային ոլորտներում կազմակերպությունների կողմից առաջարկվող լուծումները:
Ցուցահանդեսին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել դիմում-հայտը՝ անցնելով հետևյալ հղումով:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը 2023թ. հուլիսի 30-ն է:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է միայն տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:

Registration for participation in the international exhibition of defense and security technologies “EDEX 2023” kicks off
The Ministry of High-Tech Industry of the RA announces the opening of registration for participation in the international exhibition of defense and security technologies “Egypt Defense Expo 2023” (“EDEX 2023”) to be held on December 4-7, 2023 in Cairo, the capital of the Arab Republic of Egypt.
In addition to defense and security organizations, high-tech organizations that can expand their activities in this field can also participate in the exhibition.
The Ministry, together with Armenian industrial companies, will participate in the exhibition with a joint pavilion, presenting the solutions offered by organizations in the defense and security spheres.
To participate in the exhibition, it is necessary to fill out the application form by the following link. The deadline for accepting applications is July 30, 2023.
RA Ministry of High-tech Industry covers only the costs of booth rental, construction and access to the exhibition.