Մեկնարկել է «ԴիջիԹեք23»-ին ոլորտային նորաստեղծ ընկերությունների մասնակցության հայտերի ընդունումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2023 թվականի հոկտեմբերի 13-15-ը Երևանում կայանալիք «ԴիջիԹեք23» («DigiTec23») ցուցահանդեսի մասնակցության հայտադիմումների ընդունման մասին:
Նախարարությունը ցուցահանդեսին կմասնակցի միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով ոլորտային նորաստեղծ ընկերություններին:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է միայն տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:
Մասնակցության հայտն անհրաժեշտ է լրացնել մինչև 2023 թ. սեպտեմբերի 19-ը՝ հետևյալ հղումով:
Հայտ ներկայացրած ընկերությունների ընտրությունը կկատարվի անկախ գնահատող և ընտրող հանձնաժողովի կողմից:
«ԴիջիԹեք23»-ի մասին
2005 թվականից ի վեր «ԴիջիԹեք»-ը տարածաշրջանի ամենախոշոր տեխնոլոգիական իրադարձությունն է, որի ընթացքում մի քանի տասնյակից ավել ցուցադրողներ ներկայացնում են իրենց արտադրանքը, ծառայություններն ու տեխնոլոգիական լուծումները:
Այս տարի «ԴիջիԹեք»-ը կանցկացվի «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում և կկրի «Tech Fusion: Connecting ideas, Transforming industries» խորագիրը։
«ԴիջիԹեք23»-ի բովանդակության առանցքում լինելու է տեխնոլոգիաների ազդեցությունը տնտեսության և հասարակական կյանքի տարատեսակ ոլորտների վրա:

Начался прием заявок от вновь созданных компаний отрасли на участие в «DigiTech23»
Министерство высокотехнологической промышленности РА объявляет прием заявок на участие в выставке «DigiTech23», которая пройдет в Ереване 13-15 октября 2023 года.
Министерство примет участие в выставке на объединенном стенде, где будут представлены вновь созданные компании отрасли.
Министерство высокотехнологической промышленности РА покрывает только расходы на аренду, строительство и обеспечение доступа на выставку.
Необходимо заполнить форму участия до 19 сентября 2023 года по следующей ссылке.
Отбор компаний, подавших заявку, будет осуществляться независимой оценочной и отборочной комиссией.
О «DigiTech23»
С 2005 года DigiTech является крупнейшим технологическим мероприятием региона, в ходе которого более десятка экспонентов представляют свою продукцию, услуги и технологические решения. В этом году DigiTech пройдет в выставочном центре «Меридиан» и будет носить название «Tech Fusion: Connecting ideas, Transforming industries».
Основой контента «DigiTech23» станет влияние технологий на различные сферы экономики и общественной жизни.