Մեկնարկել է «ԴիջիԹեք23»-ին ոլորտային նորաստեղծ ընկերությունների մասնակցության հայտերի ընդունումը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2023 թվականի հոկտեմբերի 13-15-ը Երևանում կայանալիք «ԴիջիԹեք23» («DigiTec23») ցուցահանդեսի մասնակցության հայտադիմումների ընդունման մասին:
Նախարարությունը ցուցահանդեսին կմասնակցի միասնական տաղավարով՝ ներկայացնելով ոլորտային նորաստեղծ ընկերություններին:
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հոգում է միայն տաղավարի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ապահովման ծախսերը:
Մասնակցության հայտն անհրաժեշտ է լրացնել մինչև 2023 թ. սեպտեմբերի 19-ը՝ հետևյալ հղումով:
Հայտ ներկայացրած ընկերությունների ընտրությունը կկատարվի անկախ գնահատող և ընտրող հանձնաժողովի կողմից:
«ԴիջիԹեք23»-ի մասին
2005 թվականից ի վեր «ԴիջիԹեք»-ը տարածաշրջանի ամենախոշոր տեխնոլոգիական իրադարձությունն է, որի ընթացքում մի քանի տասնյակից ավել ցուցադրողներ ներկայացնում են իրենց արտադրանքը, ծառայություններն ու տեխնոլոգիական լուծումները:
Այս տարի «ԴիջիԹեք»-ը կանցկացվի «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում և կկրի «Tech Fusion: Connecting ideas, Transforming industries» խորագիրը։
«ԴիջիԹեք23»-ի բովանդակության առանցքում լինելու է տեխնոլոգիաների ազդեցությունը տնտեսության և հասարակական կյանքի տարատեսակ ոլորտների վրա:

Acceptance of applications from newly created companies in the industry to participate in “DigiTech23” has begun
The Ministry of High-Tech Industry of the RA announces the acceptance of applications for participation in the exhibition “DigiTech23”, which will be held in Yerevan on October 13-15, 2023.
The Ministry will take part in the exhibition at a joint stand, where newly created companies in the industry will be presented.
The Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia covers only the costs of rent, construction and ensuring access to the exhibition.
The participation form must be filled out by September 19, 2023 using the following link.
The selection of companies that submitted an application will be made by an independent evaluation and selection committee.
About “DigiTech23”
Since 2005, “DigiTech” has been the region’s largest technology event, with over a dozen exhibitors presenting their products, services and technology solutions.
This year DigiTech will be held at the Meridian exhibition center and will be called “Tech Fusion: Connecting ideas, Transforming industries”.
The core of the content of “DigiTech23” will be the influence of technologies on various areas of economy and public life.