Ռուբեն Սիմոնյանը «Սևան ստարտափ սամիթ 2024»֊ի մասնակիցներին է ներկայացրել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում պետության տեսլականը
- Հրապարակվել է՝ 27/07/2024
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սիմոնյանը «Սևան ստարտափ սամիթ 2024»֊ի շրջանակներում հուլիսի 25-ին հանդիպում-քննարկում է ունեցել միջոցառման մասնակիցների հետ:
Խարույկի շուրջ անկեղծ և անմիջական զրույցի ընթացքում Ռուբեն Սիմոնյանը ներկայացրել է նախարարության գործունեության շրջանակը, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում պետության տեսլականն՝ ընդգծելով նախարարության ռազմավարական առաջնահերթությունները: Անդրադարձ է եղել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի ռազմավարությանը, մշակվող օրենքի նախագծերին և իրականացվող ծրագրերին:
Իր խոսքում նախարարի տեղակալն ընդգծել է նաև, որ հայ ինժեներները մշտապես առանձնացել են՝ բարդ և խրթին լուծումներ տալով գրեթե անլուծելի թվացող խնդիրներին և վստահություն հայտնել, որ հենց դա է լինելու հաջողության գրավականը՝ Հայաստանը ինժեներական և տեխնոլոգիական կենտրոն դարձնելու գործում:
Մասնակից թիմերի երիտասարդ ղեկավարները կիսվել են իրենց գաղափարներով, նախագծերի նախատիպերով: Ռուբեն Սիմոնյանն էլ իր հերթին խրախուսել է վերջիններիս, որ վստահորեն առաջ շարժվեն իրենց գաղափարներն իրականություն դարձնելու համար։
«Երազանքներին նվիրված լինելը և դրանք իրականություն դարձնելն է այն շարժիչ ուժը, որ միշտ ինձ մոտիվացրել է իմ գործունեության ընթացքում։ Երազանքներին հավատալը և դրանք իրականություն դարձնելու ձգտումը, ամեն օր ինձ նոր էներգիայով է լցնում, նոր հույսով, ուժ է տալիս շարունակելու, պայքարելու և իմ ներդրումն ունենալու մեր ընդհանուր նպատակի իրականացման և մեր պետության զարգացման մեջ։
Ամեն փոքր հաղթանակ ձեզ ավելի կմոտեցնի երազանքի իրականացմանը: Երբեք մի հանձնվեք, երբ դժվարություններ հանդիպեն ձեր ճանապարհին: Այդ դժվարությունները թող դառնան հնարավորություններ՝ աճելու և ուժեղանալու համար»-նշել է նախարարի տեղակալը:

Ruben Simonyan talks about the country's vision in high technologies with participants of Sevan Startup Summit 2024
On July 25, the RA Deputy Minister of High-Tech Industry Ruben Simonyan met with participants of Sevan Startup Summit 2024.
Campfire conversations unveiled cozy chats and direct talks with Ruben Simonyan. He introduced the scope of the Ministry's activities and the country's vision on high technologies. Furthermore, the Deputy Minister also emphasized the Ministry's strategic priorities and objectives. A reference was made to the strategy of high-tech sector, drafts of the new law and ongoing programs.
Ruben Simonyan underscored that Armenian engineers have always been exceptional by offering complex and knotty solutions to presumably intractable problems. He stated that beyond doubt this approach is going to be the key to success in making Armenia an engineering and technological center.
Young team leaders shared their insights and project visions. Ruben Simonyan, in response, encouraged them to advance confidently towards making their ideas a reality.
“Throughout my career I always had a driving force to be dedicated to dreams and making them come true. Believing in dreams and striving to make them a reality fills me with new energy and aspirations every day, and gives me strength to keep going, to fight and to contribute in achieving our common goal in developing Armenia. Every little victory will get you closer to your dreams. Never give up when you face difficulties on your journey. Let those difficulties turn into opportunities and make you stronger,” said the Deputy Minister.