Հասարակության հետ կապերի բաժնի փորձագետ
Հիմնական գործառույթների համառոտ նկարագիրը`
Նախարարության կանոնադրական խնդիրներից բխող որոշակի ժամկետով իրականացվող ծրագրերի իրականացման դեպքով՝
Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության (այսուհետ՝ Նախարարություն) հասարակաության հետ կապերի բաժինն իրականացնում և լուսաբանում է նախարարի և Նախարարության այլ պաշտոնատար անձանց մամուլի ասուլիսները, հարցազրույցները, ճեպազրույցները, հայտարարությունները։ Պատրաստում է մամուլի հաղորդագրություններ, դրանք հրապարակում Նախարարության պաշտոնական կայքում և սոցիալական հարթակներում, փոխանցում ԶԼՄ-ներին՝ հրապարակման համար, ապահովում է Նախարարությունում անցկացվող նիստերի, խորհրդակցությունների, քննարկումների, բանակցությունների, պաշտոնական և աշխատանքային այլ միջոցառումների լուսաբանումը Նախարարության պաշտոնական կայքում և սոցիալական հարթակներում, ԶԼՄ-ներում, ապահովում է Նախարարության կորպորատիվ ոճի մշակման աշխատանքները (Նախարարության տեխնոլոգիական և անհատական կերպարի (իմիջ) ստեղծում), իրականացնում է հայկական և միջազգային հեղինակավոր ցուցահանդեսներին բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի կազմակերպությունների հետ համատեղ մասնակցության համար հայկական միասնական տաղավարների նախագծման և դիզայնի աշխատանքեր, մշակում է Նախարարության ծրագրերի տարբերանշանների դիզայնը և նախագծումը, ապահովում է էլեկտրոնային հարթակների ինտերֆեյսի դիզայնի մշակումը:
Փորձագետի կողմից իրականացվելու է․
1) Նախարարության կորպորատիվ ոճի մշակման աշխատանքներ (տեխնոլոգիական և անհատական կերպարի (իմիջ) ստեղծում, որը Նախարարությունը կդարձնի առավել ճանաչելի և ներկայանալի),
2) հայկական և միջազգային հեղինակավոր ցուցահանդեսներին հայկական բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի կազմակերպությունների հետ համատեղ մասնակցության համար հայկական միասնական տաղավարների նախագծում և դիզայն: Տաղավարում մասնակից կազմակերպությունների ճիշտ դիրքավորում ու ներկայացում: Կազմակերպությունների կողմից վահանակների վրա (ստենդ) վրա ներկայացվող տպագրական նյութերի հավաքագրում և մշակում,
3) հայկական և միջազգային հեղինակավոր ցուցահանդեսներին հայկական բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի կազմակերպությունների հետ համատեղ մասնակցության համար հայկական միասնական տաղավարների կառուցապատման տեխնիկական բնութագրերի պատրաստում՝ ըստ դիզայնի,
4) անմիջական մասնակցություն տեղական և միջազգային ցուցահանդեսների կազմակերպչական աշխատանքներին, հանդիպումներին, կառուցապատող կազմակերպությունից ցուցահանդեսային տաղավարի աշխատանքների ընդունում՝ համաձայն ներկայացված տեխնիկական նկարագրի,
5) Նախարարության ծրագրերի տարբերանշանների դիզայն և նախագծում,
6) Նախարարությանն անհրաժեշտ տպագրական նյութերի պատրաստում (նոթատետրեր, թղթապանակներ, պաստառներ, բեյջեր, տեղեկատվական գրքույկներ և այլ ներկայացուցչական նյութեր),
7) Նախարարության կայքի և սոցիալական ցանցերի համար վիզուալ նյութերի պատրաստում, լուսանկարների մշակում՝ ըստ պահանջված չափսերի,
8) Նախարարության սահիկաշարերի դիզայն մշակում, ինֆոգրաֆիկաների պատրաստում,
9) Նախարարության կողմից կազմակերպվող աշխատաժողովներին, համաժողովներին, ցուցահանդեսներին և այլ միջոցառումներին ընդառաջ՝ դիզայն նյութերի պատրաստում,
10) անհրաժեշտության դեպքում Նախարարության էլեկտրոնային հարթակների ինտերֆեյսի դիզայն մշակում: