Մխիթար Հայրապետյանը հանդիպում է ունեցել Բուլղարիայի փոխվարչապետ Աթանաս Զաֆիրովի հետ
Սոֆիա աշխատանքային այցի շրջանակում հուլիսի 18-ին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը հանդիպում է ունեցել Բուլղարիայի փոխվարչապետ Աթանաս Զաֆիրովի հետ։
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Հայաստան–Բուլղարիա երկկողմ հարաբերությունների ընթացքը, օրակարգի ընդլայնման ու խորացման հնարավորությունները՝ քաղաքական, տնտեսական, տեխնոլոգիական, գիտատեխնիկական ոլորտներում։ Անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային և միջազգային վերջին զարգացումներին, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցերի։
Նախարար Հայրապետյանն ընդգծել է, որ այս համագործակցության հետագա զարգացումը մեծապես կնպաստի երկու երկրների միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը։

Mkhitar Hayrapetyan Meets with Atanas Zafirov, Deputy Prime Minister of Bulgaria
As part of his working visit to Sofia, on July 18, RA Minister of High-Tech Industry Mkhitar Hayrapetyan met with Bulgarian Deputy Prime Minister Atanas Zafirov.
During the meeting, the parties discussed the progress of Armenia-Bulgaria bilateral relations and the potential for expanding and deepening cooperation in the political, economic, technological, scientific, and technical spheres. They also touched upon recent regional and international developments, along with a number of other issues of mutual interest.
Minister Hayrapetyan emphasized that the continued development of this partnership will significantly contribute to strengthening relations between the two countries.