Աբու Դաբիում կայացել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի հանդիպումը ԱՄԷ պաշտպանության հարցերով պետնախարարի հետ
- Հրապարակվել է՝ 19/02/2025
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը փետրվարի 18-ին Աբու Դաբիում հանդիպում է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների (ԱՄԷ) պաշտպանության հարցերով պետնախարար Մուհամմադ բին Մուբարաք բին Ֆադել Ալ-Մազրուեի հետ:
Նախարար Հայրապետյանը ներկայացրել է ոլորտի զարգացմանն ուղղված քայլերն ու տեսլականը, իրականացվող ծրագրերն ու աշխատանքները:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հնարավորություններն ու հեռանկարները:
Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել տարբեր ձևաչափերով փոխգործակցությունն ընդլայնելու և զարգացնելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ԲՏԱ նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը և Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը։

Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia Meets with UAE Minister of State for Defense Affairs in Abu Dhabi
In Abu Dhabi, the Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia met with His Excellency Mohamed Bin Mubarak Fadhel Al Mazrouei, Minister of State for Defense Affairs of the United Arab Emirates.
During the meeting, the Minister outlined Armenia’s vision and ongoing initiatives for industry development, highlighting key programs and achievements.
Discussions focused on expanding cooperation in areas of mutual interest and exploring prospects for joint projects. The parties reached agreements on strengthening collaboration through various formats.
The meeting was also attended by the First Deputy Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia, Mr. Gevorg Mantashyan, and the Chairman of the Military-Industrial Committee, Mr. Aram Jivanyan.