«Ջայտեքս Գլոբալ 2025» միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունումը մեկնարկել է
- Հրապարակվել է՝ 08/08/2025
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է 2025 թվականի հոկտեմբերի 13-ից 17-ը ԱՄԷ Դուբայ քաղաքում կայանալիք «Ջայտեքս Գլոբալ 2025» (GITEX GLOBAL 2025) միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի մասնակցության հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
«Ջայտեքս Գլոբալ 2025»-ը համարվում է աշխարհում տեխնոլոգիական ամենամասշտաբային միջոցառումներից մեկը: «Ջայտեքս Գլոբալ»-ի առանցքային ուղղություններն են՝ արհեստական բանականությունը, կրթական տեխնոլոգիաները, հեռահաղորդակցությունը, կիբեռանվտանգությունը, կայուն տեխնոլոգիաները, ֆինանսական տեխնոլոգիաները:
Նախարարությունը նախատեսում է «Ջայտեքս Գլոբալ 2025»-ին ներկայացնել հայկական տեխնոլոգիական էկոհամակարգը և հնարավորություն ընձեռել ոլորտային կազմակերպություններին մասնակցել միջոցառմանը՝ որպես այցելու՝ ներկայացնելու իրենց կողմից առաջարկվող արտադրանքը/լուծումներն ու հաստատելու նոր գործարար կապեր միջազգային գործընկերնեի հետ:
Մրցութային փուլն անցած այցելու կազմակերպությունները հայաստանյան տաղավարում ունենալու են 2-3 ստարտափ ներկայացումներ (Pitching session):
Մասնակցության հայտն անհրաժեշտ է լրացնել մինչ 2025 թվականի օգոստոսի 21-ը ներառյալ հետևյալ հղումով:
Նախարարությունը հոգալու է ցուցահանդեսային տարածքի վարձակալության, կառուցապատման և ցուցահանդեսի մուտքի ծախսերը։ Մնացած ծախսերը (ավիատոմսեր, կեցություն) հոգալու են ընտրված կազմակերպությունները։

Application acceptance for participation in "GITEX Global 2025" international technology exhibition has launched
The Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia announces the launch of application acceptance for participation in "GITEX Global 2025" international technology exhibition to be held from October 13-17, 2025, in Dubai, UAE.
"GITEX Global 2025" is considered one of the world's largest-scale technology events. The key directions of "GITEX Global" are: artificial intelligence, educational technologies, telecommunications, cybersecurity, sustainable technologies, and financial technologies.
The Ministry plans to present the Armenian technological ecosystem at "GITEX Global 2025" and provide with the opportunity for tech organizations to participate in the event as Visitors, to present their products/solutions and establish new business connections with international partners.
The organizations that have passed the competition stage as Visitors will have 2-3 Pitching sessions in the Armenian pavilion during the event.
The applications for participation must be submitted by August 21, 2025, via the following link.
The Ministry will cover the costs of exhibition space rental, construction, and exhibition entrance fees. All other expenses (air tickets, accommodation) will be covered by the selected organizations.