Երկու նոր նամականիշ՝ նվիրված «Հայաստան-Սլովակիա համատեղ թողարկում» թեմային
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունում փետրվարի 28-ին շրջանառության մեջ է դրվել երկու նամականիշ՝ նվիրված «Հայաստան-Սլովակիա համատեղ թողարկում» թեմային:
Մարումն իրականացրել են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը, Հայաստանի Հանրապետությունում Սլովակիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Միրոսլավ Հացեկը, ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Բորիս Սահակյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Արայիկ Աբրահամյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը։
Փոստային նամականիշերից մեկի վրա պատկերված է Սյունիքի մարզում գտնվող հայկական ճարտարապետության բացառիկ նմուշներից մեկը՝ Տաթևի վանքը (IX դ.), մյուս նամականիշի վրա՝ Սլովակիայի Հանրապետության Նիտրիանսկա Բլատնիցայ բնակավայրում գտնվող Սուրբ Գևորգ եկեղեցին (IX դ.) է։

Две новые марки, посвященные теме «Совместный выпуск Армения-Словакия»
28 февраля В Министерстве высокотехнологической промышленности РА выпущены в обращение две марки, посвященные теме «Совместный выпуск Армения-Словакия».
Гашение провели заместитель министра высокотехнологической промышленности РА Давид Саакян, Чрезвычайный и Полномочный Посол Словацкой Республики в РА Мирослав Хацек, генеральный секретарь МИД РА Армения Борис Саакян, главный исполнительный директор компании «Айпост» Араик Абрамян, президент Армянской ассоциации филателистов Овик Мусаелян.
На одной из почтовых марок изображен один из уникальных образцов армянской архитектуры Сюникского региона – Татевский монастырь (IX век), а на другой – церковь Святого Геворга (IX век) в поселке Нитрянска Блатница Словацкой Республики.