Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարություն
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարություն
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հայտարարում է մրցույթ կապի և փոստի վարչության կապի բաժնի գլխավոր մասնագետի (ծածկագիր՝ 24-32.2-Մ2-2)  ժամանակավոր թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար
Հիմնական գործառույթների համառոտ նկարագիրը`
1) իրականացնում է կապի ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված աշխատանքները.
2) իրականացնում է Հայաստանի Հանրապետության միջազգային համաձայնագրերով սահմանված կապի և տիեզերական կապի ոլորտներին առնչվող հանձնառությունների իրականացման աշխատանքները.
3) իրականացնում է կապի և տիեզերական կապի ոլորտների զարգացման, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետությունում էլեկտրոնային հաղորդակցության համընդհանուր ծառայությունների մատուցման քաղաքականության ծրագրերի մշակման և դրանց իրականացման մոնիթորինգի աշխատանքները.
4) իրականացնում է ռադիոհաճախականության տիրույթի բաշխման, օգտագործման որոշակի նպատակների համար ռադիոհաճախականությունների տիրույթի որոշակի հատվածների առանձնացման վերաբերյալ առաջարկությունների ներկայացման աշխատանքերը.
5) իրականացնում է կապի և տիեզերական կապի ոլորտներին վերաբերող իրավական և տեխնիկական ակտերի, ստանդարտների մշակման աշխատանքները.
6) իրականացնում է կապի օբյեկտների, կապուղիների ու դրանց պաշտպանական գոտիների հողերի օգտագործման սահմանափակումների և նորմերի մշակման աշխատանքները.
7) իրականացնում է օրենքով և այլ իրավական ակտերով սահմանված դեպքերում և կարգով կապի և տիեզերական կապի ոլորտներին վերաբերող համապատասխան վարչական վիճակագրական հաշվետվությունների (հարցաթերթեր, տեղեկանքներ և այլն) ներդրման ու դրանց միջոցով հավաքագրված տվյալների հիման վրա վարչական վիճակագրական ռեգիստրի վարման աշխատանքները.
8) իրականացնում է կապի և տիեզերական կապի ոլորտներում Հայաստանի Հանրապետության միջազգային պայմանագրերի (համաձայնագրերի) նախագծերի նախապատրաստման, կնքման, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության ստանձնած պարտավորությունների կատարման աշխատանքներին մասնակցության և իր իրավասության սահմաններում միջազգային
համագործակցության այլ ձևերի իրականացման վերաբերյալ առաջարկությունների ներկայացման աշխատանքները
9) իրականացնում է Հայաստանի Հանրապետության սոցիալ-տնտեսական ծրագրերի` կապի և տիեզերական կապի ոլորտներին վերաբերող բաժինների մշակման աշխատանքները.
10) իրականացնում է ռադիոհաճախականության տիրույթի պաշտպանության ու պահպանման նորմերի և դրանց կիրառման կարգի մշակման աշխատանքները.
11) իրականացնում է հեռահաղորդակցության և արբանյակների ուղեծրային դիրքի օգտագործման պայմանների կարգավորման վերաբերյալ առաջարկությունների ներկայացման աշխատանքները.
12) իրականացնում է Հայաստանի Հանրապետության հաճախականությունների բաշխումների աղյուսակի հաստատման և փոփոխման վերաբերյալ առաջարկությունների ներկայացումը.
13) իրականացնում է ռադիոալեհավաք կառույցների շինարարության, ներկման և լուսավորման վերաբերյալ կանոնների մշակման աշխատանքները.